Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tank ve uçaklara karşı duran tek şey yüreğimizdi

Giriş Tarihi: 2.8.2016
Tank ve uçaklara karşı duran tek şey yüreğimizdi
15 Temmuz gecesi İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, yanına koruma i Mehmet Önay ve Münir Alkan'ı alarak 'ne gitti. Üzerlerine açılan ateşte polis memuru Alkan şehit düşerken, Önay ise yaralandı. Önay, o gece yaşananları ilk kez aHaber'e anlattı.

"İKİNCİ İSTİKLAL SAVAŞI'YDI"
Önay yaşananları "Başbakanımızın da dediği gibi, bu olaylar gerçekten ikinci İstiklal Savaşı'ydı. Biz zaten oraya geri dönmemeye yani talimatımız o, biz orada öleceğiz diye gittik. Geri dönmek yok. Görevimiz bulunduğumuz hattı savunmak, köprüden bu tarafa geçirmemek. Biz ateş etmedik, sadece savunmada kaldık. Yani gücümüzün yettiği kadar helikopter de düşürürdük. Tankı da devre dışı bırakabilirdik. O yürek bizde var. O yürek asil milletimizde de var. Biz sekiz dokuz kere ölümden döndük. Dokuzuncusu veya onuncusu, bilemiyorum vurulduk işte" sözleriyle dile getirdi.

"ASKERE KARŞILIK VERMEDİK "
Önay "Biz askerimize karşılık vermedik, tek mermi sıkmadık. Askerimiz bizim çocuğumuz. Bu imkansızlıklar içerisinde tankın, helikopterin, uçağın önünde duran tek şey yürekti. Bu yürek her şeyin üzerinde. Ama polis teçhizat olarak, ağır silah olarak güçlendirilirse daha iyi olur" dedi. Şehitler hakkında konuşurken gözyaşlarını tutamayan Önay "Onlar baş tacı, onlara denecek hiçbir şey yok. Onlara Allah'ımız, peygamberimiz kucağını açtı" dedi.

İŞE DÖNECEĞİ GÜNÜ BEKLİYOR
Önay'ın vücuduna isabet eden mermi leğen keğimini parçaladı. Yapılan ameliyatlar sonucunda Önay'ın sağlık durumu iyiye gidiyor. Vatan savunması yapan Önay, iyileşip görevinin başına döneceği günü bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tank ve uçaklara karşı duran tek şey yüreğimizdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN