Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meydanda coşku millette yürek var

Yenikapı’ya çıkana kadar 7’den 70’e nöbete devam

Giriş Tarihi: 4.8.2016
Meydanda coşku millette yürek var
YENİKAPI'YA ÇIKANA KADAR 7'DEN 70'E NÖBETE DEVAM
Erzincan: Cumhuriyet meydanındaki 'Demokrasi Nöbetine 3'üncü Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş da sivil olarak katıldı.
Kırklareli: Vilayet meydanındaki nöbette, ambulans şoförü Emrah Terzioğlu, "Ona söylemek istediğim çok önemli bir şey var" diyerek kız arkadaşı Zeynep Ertürk'ü sahneye davet etti. Ardından dizlerinin üzerine çökerek cebinden çıkardığı yüzüğü Ertürk'e uzatıp, evlilik teklifinde bulundu. Önce çok şaşıran Ertürk, ardından "Sonsuza kadar evet" yanıtını verdi.
Eskişehir: Tuğba ve Gökhan Koçal çifti, nöbete 40 günlük bebekleri Ayaz Koçal ile katıldı.
Konya: Mevlana Meydanı'nı dolduran vatandaşların çocukları kucaklarında uyudu. Bir çocuğun ise, yerde üzerine örtülü Türk bayrağı ile uyuması dikkat çekti.
Osmaniye: Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, sloganlarla darbe girişimine tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar da meydandaki panoyla 15 Temmuz demokrasi hatırası fotoğrafı çektirdi.
Bursa: Kamu Hastaneleri Birliğinin düzenlediği yürüyüşte, doktorlar, hemşireler ve sağlık çalışanları, darbe girişimini protesto etti.
Denizli: 2015'te Iğdır'da şehit düşen Çevik Kuvvet Polisi Hasan Eser'in anne ve babası Sevgi ve Serdal Eser, her gün katıldıkları nöbette, Merkezefendi Belediyesi tarafından açılan stantta vatandaşlara dondurma ikram etti.
İzmir: Onbinlerce vatandaş Konak Meydanı'nı yine doldurdu.
Antalya: Cumhuriyet Meydanı ilk günkü heyecanını kaybetmedi. Onbinler, "CIA'nın köpeği FETÖ" diye haykırdı.
Yalova: Satranç İl Temsilciliği'nin organizasyonuyla alana gelen gençler satranç oynayarak nöbet tuttu.
Bolu: Yağmura rağmen nöbet sürdü.
Muş: Binlerce vatandaş ilk günkü gibi meydanlara akın ederek şafak vaktine kadar nöbeti sürdürdü.
Bartın: Ulus ilçesinde aralarında kepçe, itfaiye, kamyon ve otomobillerden oluşan 300 araçlık konvoy ile FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterildi.
Nevşehir: Diriliş Meydanı'nı dolduran vatandaşlardan bazıları, Kızılay kan bağışında bulundu.

EMZİKLİ NÖBETÇİLER
Bingöl: Genç Caddesi'ndeki nöbette, 8 aylık Muhammed Emir Bulmuş da, ağzında emziğiyle nöbet tuttu. Yurdun dört bir yanında benzer görüntüler yaşandı.

GÜNDÜZ HASTA NEDE GECE MEYDANLAR DA
Milyonda bir görülen iç kanama hastalığının tedavisine yönelik kontrol için gittiği 'da 15 Temmuz'daki darbe girişimine şahitlik eden Esra Fermanlı (15) da Gazantep'teki demokrasi nöbetine katılıyor. Esra gündüzleri hastanede tedavi görüyor.

RECEP TAYYİP BÜYÜDÜ NÖBET BİLE TUTUYOR
Balıkesir'in Edremit ilçesinde yaşayan Aydın ve Ayşe Gül Erdoğan çifti, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto için 2 yaşındaki oğulları Recep Tayyip ve 14 yaşındaki kızları Emine ile demokrasi nöbetine katılıyor.

MİLYONLARIN ADRESİ YENİKAPI
FETÖ'nün 15 Temmuz'da millete ve devlete yönelik gerçekleştirdiği hain darbe girişiminden bu yana 81 ilde süren demokrasi nöbetlerini taçlandıracak Yenikapı mitingine Türkiye'nin dört bir yanından 5 milyon kişinin katılması bekleniyor. Dev organizasyon için yapılan hazırlıkların bazıları şöyle:
300 kişilik ekip 3 günde miting alanına Türkiye'nin en büyük ses sistemini kuracak.
Alana 20 adet ses sistemi kulesi ve 22 adet led ekran kurulacak.
60 metre genişliğinde 16 metre yüksekliğinde sahne inşa edilecek.
Yaklaşık 13 bin personelin görev yapacağı mitingde, 102 ambulans ve 728 sağlık personeli hazır bulunacak. 20 itfaiye aracı alanda görev yapacak
Miting alanında 3 ana giriş kapısı olacak.

REKORLUK İMAJ
Farklı çalışmalarıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na giren erkek berberi Ercan Buyruk, kalfası Fatih Tosun'un saçına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını resmetti. Buyruk ve kalfası Tosun, aralıksız 8 saatte yapılan çalışmadan sonra Ankara'da Külliye önünde vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.Erdoğan ÖZTÜRK- Murat SAVAŞ- Faruk CANBABA-Tahir Aşkın KISACIK-Murat YILDIRIM-Mehmet YILDIRIM-Rıdvan UYSAL-Kasım ŞAHİN-Mesut ALTUN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meydanda coşku millette yürek var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN