Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Reisim beni bırak asıl siz nasılsınız?’

15 Temmuz’da iki tankın altına yatarak yaralanan Sabri Ünal, hastanede geçmiş olsun demek için arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’la arasında geçen görüşmesini anlattı

Giriş Tarihi: 4.8.2016
‘Reisim beni bırak asıl siz nasılsınız?’
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında peş peşe gelen iki tankın altına yatmasına rağmen mucize eseri hayatta kalan Sabri Ünal, kendisini la arayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la arasında geçen konuşmayı anlattı. Darbe girişiminin yaşandığı ilk saatlerde sokağa çıkarak cuntacılara meydan okuyan Sabri Ünal (34) Üsküdar Altunizade'de ölümü göze alarak üzerine gelen iki tankın altına yattı ve 15 Temmuz'un simge isimlerinden biri oldu.

DUYGULANDIRAN SORU
Halen hastanede tedavi gören Ünal, önceki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini telefonla aradığını söyledi ve Erdoğan ile aralarında geçen konuşmayı SABAH'a anlattı: Ünal, "Sayın Cumhurbaşkanımız önceki gece saat 00.30 sıralarında bizzat telefonumu aradı. Biraz uykuluydum. Önce durumumu sordu. Ben de ona 'Reisim beni bırakın, asıl sizin durumunuz nasıl? Siz iyi misiniz' deyince oldukça duygulandı. Aramızda geçen bu diyalogu Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı bir toplantıda da anlatmış. Telefonda kendisiyle savunma sistemleri hakkında da konuştuk. Bu alana ilgimi ve merakımı söyledim. Oldukça samimi bir telefon görüşmesi oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Reisim beni bırak asıl siz nasılsınız?’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN