Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cesetlerine aileleri bile sahip çıkmadı

Giriş Tarihi: 5.8.2016
Cesetlerine aileleri bile sahip çıkmadı

Genel Komutanlığı’nda öldürülen 16 cuntacı den 10’unun cesedi ortada kaldı. Belediye, darbeci hainleri kimsesizler mezarlığına defnedecek

15 Temmuz'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilmek istenen darbe girişimindeki çatışmada öldürülen darbecilerin cesetleri ortada kaldı. Adli Tıp Kurumu'nda kimlik tespiti yapılan ve Genel Komutanlığı'nda öldürülen 16 cuntacıdan 10'unun cesedine aileleri sahip çıkmadı. Darbe girişimine kalkışan FETÖ militanları polis tarafından gözaltına alınırken 16 cuntacı ölü ele geçirildi. Öldürülen FETÖ militanları kimlik tespiti için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

KİMLİKLERİ TESPİT EDİLDİ
TBMM başta olmak üzere MİT, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Emniyet Müdürlüğü gibi kamu kurumları üzerine bomba yağdıran, acımasızca halka karşı silah kullanan ve bu sırada öldürülen darbecilerin kimlikleri tespit edildi. Çoğunluğunu cuntanın üssü olarak kullanılan Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı teröristlerin oluşturduğu 10 cesede darbenin üzerinden 20 gün geçmesine rağmen aileleri tarafından sahip çıkılmadı. Çatışmada ölen 6 cuntacı ise ailelerine teslim edildi. Adli Tıp Kurumu Yönetmeliği'ne göre, kimliği tespit edilmiş olmasına rağmen ailesi veya yakınlarınca alınmayan cesetler, gömülmek üzere, belediyeye veya mülki idare amirliğine teslim ediliyor. Kimliği belirlenen FETÖ üyesi 10 militan Adli Tıp Kurumu'ndaki işlemleri tamamlandıktan sonra belediyeye teslim edilecek. Belediye de darbecileri kimsesizler mezarlığına gömecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cesetlerine aileleri bile sahip çıkmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN