İşte canlı yayınlı direnişin baş aktörü!

Giriş Tarihi: 5.8.2016
İşte canlı yayınlı direnişin baş aktörü!

Hulusi Akar’ı kurtarmak için girdiği Genelkurmay Başkanlığı binasında sosyal medyadan canlı yayını yapan İrgin o anları anlattı

Darbe girişimi sırasında 'da Genelkurmay Başkanlığı önünde kanlı çatışma yaşanırken içeri girmeyi başaran ve rehin alınan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı kurtarmak isteyen Abdullah İrgin, yaşadıklarını SABAH'a anlattı. Labirenti andıran Genelkurmay Başkanlığı'nda Akar'ın makam odasını arayan ve o anları sosyal medyadan canlı yayınlayan "Çılgın Türkler"den İrgin, beraberindekileri hatırlatarak "Birçok arkadaşımız şehit oldu, ben de yaralandım"dedi. İşte anlattıkları:
Muşluyum, Edirne'de yaşıyorum. Bir iş için Ankara'daydım. Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar rehin alınınca Genelkurmay'ın önünde toplandık.
kardeşlerimizle konuşup belki biz kardeşlerini dinleyip bu yanlışlarının farkına varırlar diye içeri girdik. Oradakiler karşılarında halkı görünce belki vazgeçerler diye düşündük. Bize mermi sıkacakları, bizi öldürecekleri aklımızın ucundan geçmedi. Genelkurmay Başkanımızın katına çıktık. O esnada asker yoktu. Sonradan bir yerlerden çıktılar. Rütbeliler bize ateş etti. Birçok arkadaşımız şehit oldu, ben de yaralandım.
FETÖ'cü teröristlerin gözünde nefreti gördüm. Onların tankı topu tüfeği olsa ne yazar bizim iman dolu yüreğimiz var. O tek korkumuz vatanın elden gitme ihtimaliydi. Can korkusu olsa evimde oturur televizyondan takip ederdim. Sosyal medya yayınım o atmosferi yaşamayan bazıları için eğlence malzemesi oldu. Yaptığım işten vicdanen rahatım.

Uğur YILDIRIM-Eda ÇOLAK/SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte canlı yayınlı direnişin baş aktörü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN