Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’den kadın e kirli oyun

Teşkilatı’nda 15 yıl görev yapan, ancak son 6 yılı kâbusa dönen eski Emniyet Amiri Derkin Dörtyol, emniyette yuvalanmış FETÖ’cü emniyet müdürleri tarafından uyuşturucu kullanmakla suçlandı, bu tutmayınca fuhuşla ilişkilendirilerek meslekten atıldı

Giriş Tarihi: 6.8.2016
FETÖ’den kadın polise kirli oyun
Yıllardır devlet içine sızan FETÖ/PDY'nin bir mağduru da Mersin'de ortaya çıktı. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 15 yıl boyunca çeşitli illerde görev yapan ve başarıları dolayısıyla emniyet amirliğine kadar yükselen 35 yaşındaki Derkin Dörtyol, FETÖ'cü olmadığı için türlü oyunlarla meslekten atılan binlerce FETÖ mağdurundan biri. Yıllar önce eşinden ayrılan ve 11 yaşında bir erkek çocuk annesi olan Derkin Dörtyol, özellikle 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ortaya çıkan ve FETÖ'cüler tarafından uyuşturucu kullanmaktan fuhuşa kadar akıl almaz suçlamalarla hayatı karartılan, işsiz genç bir anne.

AKIL ALMAZ FETÖ OYUNLARI...
Dörtyol, FETÖ'cü olmadığı için Tokat'ta başlayıp ve 'da devam eden inanılmaz baskılar ve açılan davalar sonucu meslekten atılmasının ardından iki yıl önce Mersin'e yerleştiğini anlattı. Şehit çocuğu ve Alevi olduğunu belirten Dörtyol, babasını kaybettikten sonra onun izinden giderek polis olduğunu söyledi. Yaşadıklarında Alevi olmasının çok büyük etkisi olduğunu iddia eden Dörtyol, her şeyin Tokat'taki görevi sırasında başladığını dile getirdi. Dörtyol, "Oradan oraya psikolojik baskıyla bir hafta karakol, bir hafta başka bir şubeye gönderdiler. 2010'da Tokat'tan Zonguldak'a atandım. O dönemde Metin Seyfi Sazak Zonguldak emniyet müdürüydü. O dönemde ben FETÖ'cü olmadığım, düşüncelerim onlara aykırı olduğu ve onların evlerine gitmediğim için uğraşmaya başladılar. Uyuşturucu kullanmakla suçladılar. Hakkımda soruşturma, ardından da dava açıldı. Kanımda bir şey çıkmadı. Davayı kazanınca göreve iade edildim. Emniyet müdürü, bu yolla bir şey yapamayınca kışın ortasında Konya'ya tayinimi çıkardılar" diye konuştu.

UYUŞTURUCU TUTMADI, FUHUŞ
2012'de gönderildiği Konya'da da kendisini iki yıl boyunca terör örgütü kapsamında usulsüz olarak dinlediklerini iddia eden Dörtyol, bununla da yetinmeyip fuhuşla ilişkilendirdiklerini ifade ederek, "Nasıl oluyor da bir emniyet amiri görev yaparken iki yıl boyunca usulsüz şekilde terörcü olarak dinleniyor? Konya'da daha önce telefonla görüştüğüm bir fuhuş çetesi yakalanmış, bir sene önce oluyor bu olay. Benim de bir sene sonra bir telefon konuşmam olmuş bir bayanla. Oradan beni yıkmaya çalıştılar" dedi. Dörtyol, fuhuşla ilgili açılan davada ise tanık olarak ifade verdiğini ve yine ceza almadığını söyledi. Dörtyol, bütün bunlara karşın, 2013'te Konya'da meslekten ve devlet memurluğundan atıldığını belirtti. Dörtyol, kendilerinden olmayanlara yapılan baskıları da şöyle anlattı: "Bu insanlar çok hainler. Sadece ben değilim, benim gibi birçok polis memuru, amir bu FETÖ'cüler yüzünden istifa etmiştir, kimisi de ihraç edildi benim gibi. İhraç edilemeyenleri de zaten zorladılar istifa için. Birçok kişi var mağdur."

ŞU AN HEPSİ İÇERDE
Dörtyol, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında Emniyet Müdürü Sazak ile yakınında olan FETÖ'cü birçok amir ve memurun tutuklandığını, Konya'da ise tutuklanan 44 emniyet mensubu içinde o dönemde kendisiyle uğraşanların bulunduğunu da sözlerine ekledi

'GÖREVE İADEMİ İSTİYORUM'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, göreve iadesini isteyen Dörtyol, "Kesinlikle göreve dönmem gerektiğine inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başkomutanımıza sesleniyorum; hainler, bizleri bu duruma soktular. Çok mağdur oldum. Bu sürede çok zorluk çektim. Bir anneyim ben, dul bir kadınım. Her şeyim elimden alındı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’den kadın polise kirli oyun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN