Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memleketimin yıldızları

203 STK ile , sanat ve siyaset dünyasının ünlü isimlerinin katıldığı Taksim’deki demokrasi nöbetinde ‘Memleketim’ şarkısı söylendi

Memleketimin yıldızları
, sanat ve siyaset dünyasından önemli isimler ile 203 sivil toplum kuruluşunun katılımıyla oluşan Ortak Akıl Platformu, FETÖ'nün darbe girişimine tepki amacıyla Taksim Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine katıldı. Ellerinde Türk bayrakları ve demokrasi şehitlerinin posterleriyle meydanda buluşan çok sayıda vatandaş, hain kalkışmayı protesto etti. Demokrasi nöbetine katılan vatandaşlar, meydana kurulan dev ekranlardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TRT'deki konuşmasını izledi.

SARAYBOSNA'DAN DESTEK
Nöbete katılan Saraybosna Kantonu Başbakanı Elmedin Konakovic "Darbe girişimi sırasında şehit olanlara saygı amacıyla Türkiye'ye geldiklerini belirterek, "Onlara, bütün meydanlardaki dostlarımızla birlikte dua etmek için geldik" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da toplumsal birlik ve beraberliğin önemine değinerek Türk halkının bir araya gelerek büyük bir devlet ve millet olunduğunu dünyaya gösterdiğini vurguladı. Beyoğlu Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın da katıldığı etkinlikte, konuşmaların ardından AK Parti İstanbul milletvekilleri Ravza Kavakçı ve Ali Sarıkaya, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, işadamları Ferit Şahenk ve Ethem Sancak, avukat Kezban Hatemi, yazar İskender Pala, eski milli basketbolcu İbrahim Kutluay, sanatçılar Zerrin Özer, Muazzez Ersoy, , Doğuş, Linet ve İzzet Yıldızhan'ın da aralarında olduğu iş, sanat ve siyaset dünyasından isimler, 'Memleketim' şarkısını söyledi. Genç şarkıcı İlyas Yalçıntaş da önceki gün Taksim'deki demokrasi nöbetine destek veren isimlerdendi. Yalçıntaş sahneye çıkarak "Hep birlikte zor günleri aşacağız. Bizi kimse bölemez" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memleketimin yıldızları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN