Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Şehit olabilirsin’ deyince, çığlık attım

Polis ‘Şehit olabilirsin’ deyince, çığlık attım
Darbe girişimi sırasında lerin el koyduğu ancak kullanmayı bilmedikleri için yardım istediği zırhlı personel taşıyıcıyı kullanan inşaat işçisi Mustafa Özbey, SABAH'a konuştu. Malatya'da bir beton santralinde işçi olarak çalışan evli ve 2 çocuk babası Mustafa Özbey, liğini Etimesgut'taki zırhlı birliklerde yapmıştı. Burada zırhlı personel taşıyıcı kullanmayı öğrenen Özbey, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine milyonlarca vatansever gibi darbecilere direnmek için kendisini sokağa attı.

POLİS YELEĞİ GİYDİRİLDİ
Polis ekipleri Milli Egemenlik Alt Kavşağında zırhlı personel taşıyıcılarının geçtiğini görünce, vatandaşlarla birlikte etkisiz hale getirdi. Darbeci askerler gözaltına alındı. Ancak ekipte ZPT kullanmayı bilen polis yoktu. Bunun üzerine polisler, vatandaşlardan yardım istedi. Hemen öne atılan Özbey, ZPT'yi kullanabileceğini söyledi. Güvenlik nedeniyle polis yeleği giydirilen Özbey, ZPT'yi önce güvenli bir alana çekti. Ancak 2. Ordu'da çatışmalar devam edince, polisler ZPT ile karargâha girmek için hazırlık yaptı.

BUGÜN OLSA YİNE YAPARIM
O anı anlatan Mustafa Özbey, "Polisler, 'hepimiz vatan, millet için seferber olduk. Bu araçla içeriye gireceğiz. Bu olayda şehit ya da gazi olabilirsin. Ne diyorsun?' diye sorduklarında, sevinç çığlığı atıp, "Bu ülke için şehit olunmaz mı? Siz yeter ki bana ne yapacağımı söyleyin' diyerek ZPT'yi sürdüm. Vatanı korumak için sadece asker ve polis olmak gerekmez. Allah devletimize zeval vermesin. Bugün olsun aynı şeyi yine yaparım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis ‘Şehit olabilirsin’ deyince, çığlık attım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN