Düğünü bıraktı darbeciyle çatıştı

Sakarya Valiliği’nin darbeci hainler tarafından kuşatıldığını öğrenen eski vekil Ali , kızının düğününü bıraktı, silahını kapıp valiliğe koştu. İnci darbecilerin püskürtülmesinde rol oynadı

Giriş Tarihi: 7.8.2016
Düğünü bıraktı darbeciyle çatıştı
Darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesinde kızının düğününde bulunan eski milletvekili Ali , Sakarya Valiliği'ne giderek valilik konutunu işgal eden hainlerle çatıştı. Kızının düğününü bırakan kahraman vekil, askerlerle karşı karşıya geldi ve valiliğin alınmasında büyük rol oynadı.

BAŞPEHLİVANLARLA BİRLİKTE...
Yurt genelinde İstanbul ve Ankara ile birlikte hain darbecilerin hedefindeki tek valilik olan Sakarya Valiliği, zırhlı araçlarla gelen 200 kadar FETÖ'cü terörist tarafından kuşatıldı. Valiliğin işgal edildiğini duyan halk, valilik önünde birikmeye başladı. Vatandaşların sayıca az olduğunu gören Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu devreye girdi. Demokrasi Meydanı'nda toplanan binlerce kişi belediye otobüsleriyle valilik önüne taşındı. Aynı saatlerde, 25. dönem AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, kızı Betül İnci'nin Hendek Bayraktepe'de düğünü vardı. Valiliğin işgal edildiğini öğrenen bir zamanların sıkı güreşçilerinden Ali İnci, davetlileri ve düğünü bırakıp vatan mücadelesine koştu. Düğüne katılan başpehlivanlar Ahmet Kavakçı, Süleyman Aykırı, Faruk Akkoyun, Murat Hikmet ile milli takım antrenörü ve Dünya Şampiyonu Zafer Başar, milli güreşçiler Sefer Sarı, Harun Kaynak, Tahsin Yılmaz ve öğretmen Medet Yeke de İnci'yle birlikte gitti. Valilik arkasında halkla buluşan İnci, başpehlivanlar ve güreşçiler C kapısından valilik kampusuna girdi. Demokrasiye sahip çıkan vatandaşların da ana giriş kapısından içeri girmesiyle birlikte darbeci askerler valiliğin içine kaçtı. Ana giriş kapıda halk, Ali İnci ve baş pehlivanlar, darbeci askerlerle tartışmaya başladı. Askerlerin "Gelmeyin vururuz" ikazlarına rağmen vatandaşlar mücadeleyi sürdürdü. Önce havaya açan darbeci hainler, ardından halkın üzerine açtı. Açılan ateş sırasında kadınların da içinde bulunduğu çok sayıda vatandaş kanlar içinde yere yığıldı. Darbecilerin ateş açmasıyla beraber eski milletvekili Ali İnci silahını çekti ve "Halka ateş etmeyin" çağrısında bulundu. Bir süre sonra halk, Sakarya Valiliği'ni geri aldı. Darbecilerin kurşunlarıyla yaralanan 14 kişi çeşitli hastanelere kaldırıldı. Bu arada hainlerin, valiliğin çatısına ağır makineli tüfek yerleştirdiği ve buradan halka ateş açmak için hazırlık yaptıkları da belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düğünü bıraktı darbeciyle çatıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN