Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Demokrasimiz için buradayız halkımızlayız’

Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne sanatçılar yoğun katılım gösterdi

Giriş Tarihi: 8.8.2016
'Demokrasimiz için buradayız halkımızlayız’
Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Yenikapı Miting Alanı'nda düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne sanatçılar yoğun katılım gösterdi. Ünlüler yaptıkları açıklamada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Orhan Gencebay:
Milletimizin duruşu bu darbe girişiminin başarısız olmasında en büyük etkendir. Cumhurbaşkanımız ve miz bu süreçte darbe girişimini engellemeyi başardı. Allah bir daha bu günleri bize yaşatmasın.

Kenan İmirzalıoğlu:
Bizi korkutmaya çalıştılar ama bu millet korkmayacağını gösterdi ve demokrasisine, vatanına nasıl sahip çıkacağını dünyaya gösterdi. Vatanımız uğruna canını veren bütün şehitlerimize, yaralılarımıza ve darbe girişimi sırasında irade gösteren herkese minnettarım.

Kıvanç Tatlıtuğ:
Darbenin her türlüsüne karşıyız, milletimizle, devletimizle tek yürek olarak burada bütün dünyaya asla bölünemeyeceğimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi bozamayacaklarının en güzel örneğini, burada bayraklarımızla vatanımızı temsil ederek söylüyoruz.

Ahmet Özhan:
Vatanımız, birliğimiz, demokrasimiz için buradayız. Halkımızlayız, muhteşem bir kalabalık var. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın.

Yılmaz Erdoğan:
Bugünkü coşkunun dışında kalsaydım içimde ömür boyu bir acı olurdu. Halk kavramının kendisini en net gösterdiği günler bu günler. Böyle bir tarihi ana tanıklık etmekten büyük heyecan duyuyorum.

Mete Horozoğlu:
Şehitlerimiz için geldik. Allah hepsinden razı olsun, mekanları cennet olsun.

Demet Akbağ:
Hepimiz birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Farklı görüşleri olan insanlar bile bugün demokrasi adına birlikte, bu çok mutluluk verici.

Mahmut Tuncer:
Ülkemizin el ele olduğu, bütün partilerin birleştiği bir gündeyiz. İnşallah böyle devam eder. Büyük partilerin liderlerini ve biz sanatçıları da davet eden Sayın Cumhurbaşkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum.

Coşkun Sabah:
Çok büyük bir duygu, çok büyük mutluluk. Tek millet, tek yürek. Hep böyle devam etmesini diliyorum.

Hande Yener:
15 Temmuz hain darbe girişimini, milletimizin birlik ve beraberliği başarısız kıldı. Umarım böyle talihsiz günleri bir daha yaşamayız.

Halit Ergenç:
'mizin geleceği için bütün siyasi parti liderleri ve halkımızın bir arada olması için çok umut verici.

Ümit Besen:
İnşallah böyle kötü olayları bir daha yaşamayız.

Mustafa Sandal:
Bugün Yenikapı'dan dünyaya çok önemli bir mesaj yayılıyor, o da Türkiye'nin büyüklüğü, gücü, Türk insanının birlikteliği.

İsmail YK:
Cumhurbaşkanımız ülkemizin namusudur, biz de burada namusumuza, ülkemize, milletimize, bayrağımıza sahip çıkmaya geldik.

Metin Şentürk:
Bugün burada huzurumuza kasteden hainlerin, alçakların, sefillerin bu vatandan gereken dersi aldığını hissediyorum. Allah onları yerle bir etti.

Hülya Koçyiğit:
Vatandaşlarımız, tek millet, tek bayrak ve tek devlet diyerek burada milli iradeye sahip çıktı. Biz de şehitlerimizi saygıyla anmaya geldik.

İbrahim Tatlıses:
Bayrak bizim yorganımızdır. Milletimizin duruşu, başkomutanımızın duruşu bu hain darbe girişiminin başarısız olmasına neden oldu. Allah'a çok şükür felaketin kıyısından döndük.

Gökhan GÖKDUMAN-Özlem AVCIÖmer KARAHAN-Merve YURTYAPAN-MAGAZİN SERVİSİ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Demokrasimiz için buradayız halkımızlayız’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN