Yenikapı metro istasyonunda şehitler ölümsüzleştirildi

Giriş Tarihi: 8.8.2016
Yenikapı metro istasyonunda şehitler ölümsüzleştirildi

Tarihi mitinge metro yoluyla gidenler Yenikapı Metro İstasyonu duvarlarına asılan şehit resimlerine baktı ve 15 Temmuz fotoğraf sergisini ziyaret etti

Yenikapı metro istasyonunun duvarları 15 Temmuz demokrasi şehitlerinin fotoğraflarıyla donatıldı. Metro durağındaki 15 Temmuz fotoğraf sergisine de vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Türk bayrağını alan vatandaşlar aileleriyle birlikte metro yoluyla miting alanına ederken 15 Temmuz fotoğralarını görerek "Vatanımıza sahip çıkıyoruz, bizim gidecek başka vatanımız yok" dedi.

'ÇOK DUYGULANDIM'
İstasyonda konuştuğumuz ve "Vatanımızı korumak için bugün buradayız" diyen bir aile, "Vatan hainlerine fırsat vermemek için bugün ailecek buradayız. Geçmişte bu olaylar yaşanmış. Bir daha yaşanmasını istemiyorsak hep beraber burada olmak zorundayız. Bu sen ben kavgası değil. Beraberlik düşüncesi. Herkesin burada olmasını bekliyoruz. Başka vatanımız yok. Vatanımıza sahip çıkmak için herkes buraya gelsin diyorum" dedi. Miting alanına gitmek için metrodan çıkan bir başka vatandaş ise, "Çok duygulandım. Bizim bu vatanımızdan başka vatanımız yok. 'nin gidebileceği bir yer vardı. Bizim gidebileceğimiz bir yer yok. Bunun için ilk duyunca gözümden yaşlar aktı. 'Ben çoluk çocuğumu ne yapacağım. Kime teslim edeceğim. Nereye gidebilirim diye düşündüm.' Cumhurbaşkanımız bize emretti. 'Sahalara inin' dedi ve indik. Allah'a şükürler olsun yaralandık ama yıkılmadık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenikapı metro istasyonunda şehitler ölümsüzleştirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN