Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evladımızla, cennetteki düğününde buluşacağız

Sevdiği kızı istemeye gideceği gün darbe girişimi patlak verince, sokağa fırlayan Rasul Kaptancı, Genelkurmay’da vurulup can verdi. Şehidin anne babası ise üzgün ama gururlu: ‘Vatan yoksa biz de yokuz’ dedi, damat olamadan şehit düştü

Giriş Tarihi: 10.8.2016
Evladımızla, cennetteki düğününde buluşacağız
Ankara'da sevdiğini istemeye gideceği günden bir gün önce yaşanan darbe girişiminde, Genelkurmay Başkanlığı'nda şehit düşen Rasul Kaptancı'nın anne ve babası SABAH'a konuştu. Acılı anne-baba "Oğlumuzla cennetteki düğününde buluşacağız" dedi. Hayatının en mutlu günü için hazırlanmıştı Rasul Kaptancı. Sevdiği kızı istemeye gideceklerdi. Damat tıraşını olmuş, çikolatasını, çiçeğini almıştı. Ancak hainler darbeye kalkışınca "Vatan yoksa biz de yokuz" diyerek, hiç düşünmeden sokağa çıktı. Fakat Genelkurmay Başkanlığı'nda hainlerin kurşunlarına hedef oldu. Damat olamadan şehit düştü.

'YARALIYKEN VURDULAR'
Anne Nebahat Kaptancı o akşamı ve hislerini şöyle anlattı: "Kendi düğününe gelemedi kuzum ancak cennette düğününe koştu gözünü kırpmadan. O karanlık gecede aradı, çok heyecanlıydı. 'Anacığım hazırlanın sevdiğimi istemeye gidiyoruz, vakit geldi' dedi. 1-2 saat sonra ise tekrar aradı. 'Vatan elden gidiyor darbe var, ben Kızılay'a gidiyorum' dedi. Sosyal medyadan ve telefonla arkadaşlarını da seferber etmiş. Genelkurmay'ı kurtarmaya gitmişler, içeri girmişler. Bina helikopterle taranıyormuş ancak oğlum başarmış içeri girmeyi. Karargâhı darbeci askerlerden kurtarmak için oda oda dolaşmaya başlamışlar. O hainler evladımla birlikte arkadaşlarını içeride sıkıştırmış, yoğun ateş altında kalmışlar. Yavrumu önce omzundan sonra da bacağından vurarak yere düşürmüşler. Yetmemiş. Gözü dönmüş hainler vatan savunmasına aldığı yaralara rağmen devam eden kuzumun başına hiç düşünmeden kurşun sıkmışlar. Oracıkta şehit etmişler kınalı kuzumu. Acım çok büyük ancak gururum daha büyük. Vatan sağ olsun."

'VATAN BIRAKTI'
Baba Ömer Kaptancı da tek tesellilerinin evlatlarının vatan için can vermesi olduğunu belirterek şunları söyledi: "Yıllarca sevdalıydı ancak biz ertelemiştik erken diye. O gece 'Babam gün geldi, en güzel elbiselerinizi giyin' dedi. Hazırlandık. Fakat Rasul tekrar aradı 'Baba beni beklemeyin sevdiğim size emanet vatan elden gidiyor, darbe var' dedi. Olmadı, yıllarca beklediği sevdalısına kavuşamadı ancak bize yaşanacak bir vatan bırakmak için canını verdi. Kendi düğününe gelemedi belki cennetteki düğününe katılır. Yavrum yaşamış olsaydı birkaç güne düğün dernek kuracaktık. Yüreğimiz yanıyor, bir yanda aşkla şehit olan yavrum diğer yanda gözü yaşlı sevdiği kız. Ancak diğer yanda da haine kalmamış, Türk bayrağında birleşmiş vatan var. Bu bize yeter."

"UYUMA TÜRKİYE"
Birkaç saat öncesinde ailesine "Kız istemek için hazırlanın" diyen Kaptancı, babasını bir kez daha aradı ve "Baba darbe oluyor ben gidiyorum, gün yatma günü değil hakkınızı helal edin" dedi. Ardından sosyal medyadan canlı yayınla arkadaşlarını sokağa çağırdı. Rasul topladığı 400 arkadaşı ile Genelkurmay'ı savunmaya gitti, kahramanca mücadele etti, orayı kurtardı ancak kendisi cuntacıların kurbanı oldu. Geriye ise gözü yaşlı bir sevgili, bağrı yanık bir aile ve sosyal medyadaki "Yatın yatın bu devlet sizin değil yatın, sen gitmezsen ben gitmezsem vatanı kim kurtaracak. Ülke elden gidiyor, uyuma " sözleri kaldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evladımızla, cennetteki düğününde buluşacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN