Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mutluluğa ‘Evet’ darbeye ‘Hayır’

Nikâh masasından koşup gelen çiftlerden, 80 yaşındaki dedelere ve ’daki çocuklar korosuna kadar milyonlar önceki akşam yine coşku içinde demokrasi nöbetindeydi

Giriş Tarihi: 10.8.2016
Mutluluğa ‘Evet’ darbeye ‘Hayır’
NikÂh masalarında "Mutluğa evet" diyen çiftler, ardından meydanlara koşarak "Darbeye hayır" dedi. Demokrasi nöbetleri 24'üncü gecesinde de ilk günkü coşkuyla ve renkli görüntülerle sürdü.
Samsun: Zeynep Pekdemir ve Şenol Şenkal çifti, "Mutluluğa evet" dedikleri düğünlerinden sonra, davetlilerle birlikte Cumhuriyet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine koştu. Çift, nöbetteki vatandaşlardan büyük alkış aldı.
Sakarya: Serdivan ilçesinde dünya evine giren Bilal Gökalp ve Serpil Ayaz çifti de, nikâhtan sonra soluğu Adapazarı Demokrasi Meydanı'nda aldı. Sahneye çıkan çift, "Mutluluğa evet darbeye hayır" mesajını verdi.
Edirne: Hafta sonu sünnet olmaya hazırlanan 9 yaşındaki Onur Furkan Kuytan, anne babasıyla birlikte aldığı sünnet kıyafetini erken giyerek nöbete koştu.
Nevşehir: Diriliş Meydanı'nda devam eden nöbette, meydanları boş bırakmayan kadınlar ön saflarda yer aldı.
Balıkesir: Başından beri torunuyla gelip nöbete katılan 87 yaşındaki Semiha Şalvarcı, "Torunlarımıza iyi bir gelecek bırakmak için vatana, bayrağa sahip çıkmalıyız. Son güne kadar demokrasi nöbetine devam edeceğim" dedi.
Rize: İlerlemiş yaşına rağmen her gece nöbete katılan 80 yaşındaki Balkız Holoğlu, "15 Temmuz akşamından bu yana vatanı korumak ve Recep Tayyip Erdoğan'a destek vermek için bu meydandayım" dedi.
Bingöl: Elinde Türk bayrağıyla nöbete katılan 75 yaşındaki Ali Ordu, "Devletin geleceği için buradayım ve nöbetleri hiç aksatmadım. Allah, Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı, devletimizi muhafaza etsin" dedi.
Elazığ: Ellerinde Türk bayrakları ile sahneye çıkan çocuklar "Türkiyem Canım Benim" türküsünü söyledi.
Kütahya: Altıntaş ilçesine bağlı Çayırbaşı köyünden nöbete katılan bedensel Turhan Durgut, "Engelli olmama rağmen 45 kilometre uzaklıktan demokrasi nöbetine geldim. Bayrağımız, vatanımız için meydanlardayız. Benim bedenimdeki engel, vatanımı savunmama mani değil" dedi. İzmir: Konak Meydanı'nda toplanan her yaştan binlerce kişi, Türk bayraklarıyla alanı kırmızı beyaza boyadı.
Kilis: Darbe girişimi sırasında Tuğgeneral Terzi'yi alnından vuran ancak kendisi de şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir'e saygı yürüyüşü düzenlendi.
Diyarbakır: Park Orman'da, ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posterleriyle toplanan vatandaşlar, "Reise selam, FETÖ'ye idam", sloganları attı.

Hüseyin CUMALI-Murat SAVAŞ-İbrahim GÜNEŞ-İhsan TUNÇOĞLU-Alparslan KÖRÜKÇÜ / SABAH
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutluluğa ‘Evet’ darbeye ‘Hayır’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN