Tank kovalarken helikopterle vurdular

Giriş Tarihi: 10.8.2016
Tank kovalarken helikopterle vurdular

Genelkurmay önündeki direnişte tankın çarptığı Memur-Sen Kadın Komisyonu Genel Başkanı Öçal gözyaşları içinde o geceyi anlattı: Üstümüz başımız kandı. olmuştu. Arkamızdan ediliyordu, o an aklımı yitireceğimi sandım

FETÖ'nün darbe girişimini eşi Doç. Dr. Şamil Öçal ve kızıyla engellemeye çalışırken tankın çarpması sonucu belinden yaralanan Memur-Sen Kadın Komisyonu Genel Başkanı Habibe Öçal, 15 Temmuz gecesi tanıklık ettiği vahşeti gözyaşları içerisinde anlattı:
Genelkurmay'ın önünde eşim ve kızımla buluştuk. Tankları kovalamaya başladık. Tankın peşinden giderken üst geçitteki korkulukların olduğu yere yaklaşan tank ani bir manevra yaparak insanları köprünün altına düşürdü. Ben orada sol tarafımdan darbe aldım. Sonra bir helikopter saldırısı gerçekleşti. Biz yere yattık. O arada ambulans geldi fakat ambulansa sıkmaya başladılar. Gittik ki olmuş. Yerdekiler inliyordu. Ayağımız, üstümüz başımız kandı. Arkamızdan ediliyordu, onların üstüne basarak geçtik. O an aklımı yitireceğimi zannettim. Kızılay'a geçtik. Herkes 'Çok ölü var, çok ceset var' diye bağırıyordu. Şok geçirmiştim. Kızım da aynı şekildeydi." Sabaha karşı eve geldiğimde eşimi kanlar içerisinde buldum. Yanında insanlar ölmüş. Onların üstünü değiştirdim. Kızımı, eşimi sakinleştirdim, namazımı kıldım. 'Allah'ım bu bir kabus olsun ve ben kalkayım. İki rekat namaz kılayım', sadece onu istedim."
Eğer bu kale düşseydi, bize bir diz çöktürselerdi İslam coğrafyası kolay kolay ayağa kalkamazdı. Hamdolsun millet çok basiretli davrandı. Oraya gelen herkese çok şey borçluyuz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tank kovalarken helikopterle vurdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN