Anne karnında biri beni izliyor

4 boyutlu yeni nesil ultrason sayesinde anne karnındaki bebeğin gülümsemesi, somurtması, uyuması tıpkı TV izler gibi izlenebiliyor

Giriş Tarihi: 11.8.2016
Anne karnında biri beni izliyor
Anne karnındaki bebeğin görüntülenmesinde değişik ışıklandırma ve renklendirme teknikleri kullanılıyor. 4 boyutlu yeni nesil ultrasonla bebeğin gülüşü, somurtuşu, uyuyuşu tıpkı TV izler gibi izlenebiliyor. Anne-babalar bebek daha doğmadan bu görüntüler sayesinde bebeğin kime benzediğini de farkedebiliyor. Bebek ana rahmine düştüğü an heyecan başlıyor. Ebeveynler, ilk haftalarda önce bebeğin kesesini görmek istiyor. Ardından ilk kalp atışlarını duymak, sonraki haftalarda ise hareketlerini hissetmek... Her doktor kontrolü ayrı sürprizlerle . Son dönemde değişen son sistem teknolojilerle ise anne-baba bebekleriyle anne karnında hislerin ötesinde görüntüyle tanışıyor.

TEDAVİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Bahçeci Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Burçak Erzik, "Tıbbi görüntüleme teknolojileri büyük bir hızla ilerliyor" dedi. İşte söyledikleri:
HD Live Ultrason anne karnındaki bebeğin görüntülenmesinde değişik ışıklandırma ve renklendirme teknikleri kullanıyor ve böylece gerçeğe en yakın görüntülerin elde edilmesine olanak sağlıyor. Bütün bu imkânları kullanmanın en keyifli yanı anne adaylarına henüz bebekleri doğmadan gerçeğe en yakın görüntüyü sunuyor olmamız. Anne karnındaki bebeğinizin gülüşünü, somurtuşunu, uyuyuşunu tıpkı televizyon izler gibi izleyebiliyorsunuz.
HD 4 boyutlu ultrason ile aylık rutin kontroller aileler için daha da eğlenceli olmaya başladı. Bebeğinin ilk mimiklerini gören anne ve babanın heyecanı, mutluluğu gebeliğin daha olumlu geçmesini sağlıyor. Bazen bebeklerin en keyifli anlarına denk geliyoruz şekilden şekle giren oluyor; düşünür gibi ellerini kafasına koyuyor ya da kaşlarını çatıyor.
Yüksek çözünürlüklü 4 boyutlu ultrason erken tanı ve tedavide de önemli bir adı. Renkli görüntüleri kayıt altına alma fırsatlarının yanı sıra, çok erken dönemde yarık damak, yarık dudak, eksik parmak, beyin ve omurilikten kaynaklanan , kalp ve damar, böbrek, bağırsak ve karın duvarı anormalliklerinde erken tanı koyabiliyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne karnında biri beni izliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN