Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeci general hayallerini çaldı

Giriş Tarihi: 11.8.2016
Darbeci general hayallerini çaldı

Harp Okulu sınavlarını birincilikle kazanan Diclehan Kaynak’ın pilotluk hayallerini yıkan darbeci Tümgeneral Fethi tutuklandı

FETÖ'nün kumpasıyla 33 ay cezaevinde kalan Emniyet Amiri Servet Kaynak'ın kızı Diclehan Kaynak, Harp Okulu sınavlarını birincilikle kazanmasına rağmen 11 Temmuz'da bireysel görüşmede darbeci general tarafından elendi. Genç kızın hayallerini yıkan o general birkaç gün sonra darbe girişiminden tutuklandı.

KARAÇÖL'Ü GÖZALTINA ALDI
Servet Kaynak, Antalya Özel Harekat Grup Amiri olarak görev yaptığı 2009'da Ergenekon davasında gözaltına alındı. Kaynak, 33 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest kaldı ve Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne atandı. Servet Kaynak geçen yıl, 25 Aralık operasyonu hâkimlerinden olan ve hakkında yakalama kararı çıkartılan Süleyman Karaçöl'ü Kütahya'da gözaltına aldı.

'ÇIK BURADAN ELENDİN?'
Pilot olmak isteyen Servet Kaynak'ın kızı Diclehan Kaynak bu yıl Hava Harp Okulu sınavlarına girdi. Diclehan 600 kız aday arasında "Ön sağlık muayenesi", "Fiziki yeterlilik testi", "Kişilik testi" ve "Psikomotor" testlerini birincilikle geçti ve okula alınacak 30 aday arasında yer aldı. Genç kız okula girmeyi beklerken, Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral Fethi bireysel görüşmede kendisine "Elendin çık dışarı" dedi. Büyük şok yaşayan genç kız yaşadıklarını şöyle anlattı: "11 Temmuz günü orada olmamı istediler. Ben de annemle birlikte İstanbul'daki Hava Harp Okulu'na gittim. Asil olarak 30 kız kalmıştık. Hepimiz "geçti" onayı bekliyorduk. Tümgeneral Fethi Alpay geldi, 'Diclehan Kaynak sen misin?' dedi bana. 'Evet' dedim. 'Çık buradan elendin' dedi ve 'elendi' belgesi çıkartıldı. Hiçbir gerekçe gösterilmeden çıkmam söylendi. Babamın Fetullah Gülen terör örgütüyle mücadele etmesinden dolayı beni kovduklarını düşünüyorum" dedi. Olayın ardından suç duyurusunda bulunan Servet Kaynak, Başbakanlığa yazı yazıp, kızının mağduriyetini anlattı. Artık Hukuk Fakültesi'ne gideceğini belirten Diclehan Kaynak, "Bu süreçte hukuk fakültesinde okumayı düşünüyorum. Hukukçu olarak ben de mücadele içinde bulunacağım" diye konuştu. Diclehan Kaynak'a "Çık dışarı elendin" diyen Tümgeneral Fethi Alpay, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından tutuklandı.

'BANA DÜŞMANLIKLARI YÜZÜNDEN YAPTILAR'
Kütahya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Servet Kaynak, uzun süredir FETÖ'yle mücadele ettiğini vurguladı. Kaynak, "Bana olan düşmanlıkları yüzünden kızımın hayallerini yıkan o general 15 Temmuz sabahı darbe girişiminden gözaltına alındı. Sonra tutuklandı ve ordudan atıldı. Umarım bu FETÖ'cü hainler her kurumdan tamamen temizlenir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeci general hayallerini çaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN