Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeden habersiz şehitlik namazı kılmış

Giriş Tarihi: 12.8.2016
Darbeden habersiz şehitlik namazı kılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ailesini ziyaret ettiği Demokrasi Şehidi Çetin Can’ın son sini eşi anlattı: Darbeden haberi yokken şehitlik için namaz kıldı. 4 saat sonra şehit oldu

15 Temmuz si Boğaziçi Köprüsü'nde şehit olan 38 yaşındaki Çetin Can'ın yakınları, metanetlerini koruyor. Eşi Fatma Can, o gece henüz darbe girişiminden haberleri yokken eşinin "Şevval ayında kılınan şehitlik namazı"nı bir sohbette öğrendiğini, bunun üzerine evde şehitlik namazı kıldığını, kendisine de bu namazı kılmayı tavsiye ettiğini söyledi. Namazın ardından akşam televizyondan haberleri izlediklerini ve darbe girişimini öğrendiklerini aktaran Fatma Can, şunları anlattı:

ALLAH'IN BİR HİKMETİ
Hazırlanıp birlikte çıktık. Köprüye gittiğimizde, orada bekleyen insanlar vardı. Köprüye girer girmez, tank üzerimize 2 kez açtı. Biz siper aldık, daha sonra tank gidince yürümeye devam ettik. Köprüde büyük bir otobüsün durduğu bir nokta vardı. Orası çok kalabalıktı. Orada bir süre durduk, bekledik. İlerleyemeyince ne yapalım diye düşündük. Çetin de yan şeride geçmemizi istedi. Yan şeride geçince keskin nişancı diye tahmin ediyorum, bir hedef olduk ve orada vuruldu.
Çetin o namazı kıldıktan 4 saat sonra o namazı kılıp şehit oldu. Darbeden falan haberi yoktu. Allah'ın bir hikmeti... Veren Allah, alan Allah.
Eşim daha önce "Ben ölürsem mezarıma meyve veren bir ağaç dik" demişti. Bu dileğini mezarının başına erik ağacı dikerek gerçekleştirdim. Fatma Can, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da kendilerini ziyaret ettiği için şükran borçlu olduklarını kaydederek, "Allah razı olsun kendisinden" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeden habersiz şehitlik namazı kılmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN