Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şallı’dan omurilik felci hastalarına plates dersi

Ebru Şallı, Omurilik Felçlileri Derneği’nde omurilik felçlisi 20 üyeyle pilates yaptı. Derneğe iki akülü sandalye bağışlayan Şallı, engelliler için egzersiz CD’si müjdesi de verdi

Giriş Tarihi: 14.8.2016
Şallı’dan omurilik felci hastalarına plates dersi
Ebru Şallı, İstanbul Ataköy'deki Omurilik Felçlileri Derneği'ni (TOFD) ziyaret ederek, omurilik felçlisi çocuk, genç, yaşlı 20 dernek üyesiyle üst bedeni çalıştırmak amacıyla pilates egzersizleri yaptı.

'13 KASIM'DAKİ MARATONA KATILACAĞIZ'
Yaklaşık 30 dakika süren egzersizin ardından Şallı, "Önümüzdeki günlerde omurilik felçlileri için özel bir pilates CD'si hazırlayacağım. Bunu da TOFD'a vereceğim. Haftada bir gün, düzenli bir şekilde gelerek egzersizlerimizi yapacağız. 13 Kasım'da İstanbul Maratonu'na burada hazırlanarak, hep birlikte gideceğiz" dedi. Şallı ayrıca televizyon programına zaman zaman omurilik felçlisi olan engellileri de çıkaracağını söyleyerek, TOFD'a olan desteğinin bundan sonra artarak devam edeceğini belirtti. Şallı derneğe 2 adet akülü tekerlekli sandalye bağışladı. Omurilik felci, omuriliğin baskı ya da bir hastalık nedeniyle işlevini kaybetmesi sonucu oluşuyor. 'de 150 bin omurilik felçli hasta var. Bunların yüzde 90'ı tekerlekli sandalyeye ve bir başka kişiye bağımlı yaşıyor. 2 bin 100'ün üzerinde üyesi bulunan derneğin bin 350 üyesi omurilik felçlisi. Dernekte gönüllü çalışmak mümkün.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şallı’dan omurilik felci hastalarına plates dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN