-Kastamonu karayolunun ulaşıma açılması çalışmaları sürüyor

'da yaşanan felaketi sonrası heyelan nedeniyle kapanan Bartın-Kastamonu karayolunun ulaşıma açılması için çalışmalar devam ediyor.

Giriş Tarihi: 15.8.2016 07:32 Güncelleme Tarihi: 15.8.2016 07:33
Bartın-Kastamonu karayolunun ulaşıma açılması çalışmaları sürüyor

'da yaşanan felaketi sonrası heyelan nedeniyle kapanan Bartın-Kastamonu karayolunun ulaşıma açılması için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Amasra ve Kurucaşile ilçelerinde yaşanan felaketi sebebiyle ulaşıma kapanan karayolunun üzerindeki birçok köyde toprak kaymaları ve heyelanlar meydana geldi.

Bartın üzerinden Kurucaşile ilçesine ulaşım sağlanan karayolundaki heyelanlar nedeniyle çalışmalar yavaş ilerliyor. İlçeye bağlı Karaman köyüne ulaşan ekipler, burada yıkılan köprüyü yeniden ulaşıma açmak için çalışmalara başladı.

Dere içinde elden ele yardım ulaştırdılar

Köprünün diğer tarafında bulunan vatandaşlara ise İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı tarafından temiz su, ekmek ve kuru bakliyat yardımı yapıldı. Dere içinde elden ele verilen yardımlar, karşı tarafta bulunanlara ulaştırıldı.

Amasra Kaymakamı Kadir Taner Eser de karayolunu açmak için çalışmaların sürdüğü bölgede incelemelerde bulundu.

Bu arada, Karaman Mahallesi'nde selden dolayı birçok ev, fındık bahçesi ve mezarlıkların hasar gördüğü, bölgede birçok köy ve mahalleye elektrik ve temiz su verilemediği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bartın-Kastamonu karayolunun ulaşıma açılması çalışmaları sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN