Yoğun bakımdan çıktı acı haberle yıkıldı

Diyarbakır Sur’daki PKK saldırısında yaralanarak yoğun bakıma giren Necati önceki gün gözlerini açtı. Ancak eşi, iki kızı ve iki torununu saldırıda kaybettiğini öğrenen 57 yaşındaki acılı dede “N’olur yeniden uyutun beni” diye feryat etti

Giriş Tarihi: 17.8.2016
Yoğun bakımdan çıktı acı haberle yıkıldı
PKK'nın 11 Ağustos'ta Diyarbakır Sur'da düzenlediği alçak saldırıda aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetti. Ailesi'nden saldırıdan ağır yaralı olan damadıyla birlikte Necati Yıldırım (57) önceki gün yoğun bakımdan çıktı. Ancak vücudunun yüzde 50'si yanık olan Yıldırım'ın sol gözü de artık görmüyor. Yıldırım'a, ağabeyi Kamber Yıldırım acı haberi verdi. Necati Yıldırım "Bütün ailemi mi kaybettim? Eyvaah. Ben bu acının üzerine yaşayamam Allah'ım... Uyutun beni" diyerek feryat etti. Ağabey Kamber Yıldırım ise "Yaşıyor ama buna yaşamak denirse. Bu kadar acıya kardeşim nasıl dayanır bilmiyorum" diye konuştu.

KIZININ DOĞUM GÜNÜYDÜ
Bombalı araçla yapılan saldırıda Necati Yıldırım'ın eşi Behiye Yıldırım, Defne Yıldırım (25) ve Demet Yıldırım (28), torunları Oğuz Kaan (6) ve Ceylan Naz Aydın (3) öldü. Damat Muhammet Aydın (34) ise ağır yaralandı. Necati Yıldırım ve ailesi o gün Sur'daki On Gözlü Köprüsü'ndeki bir cafede çay içmek istemişti. Ağabey Kamber Yıldırım "İnsanların hayatlarını alıyorlar. Yeğenim Defne'nin doğumgünüydü o gün. Diğer kızı Demet, damadı Muhammet ve torunları da Gebze'den gelmişlerdi. Aslında iki gün önce döneceklerdi Gebze'ye ama biraz daha kalmak istediler. Ve o gün kardeşlerinin doğum gününde bilmeden ölüme gittiler. Kardeşim yoğun bakımda olması nedeniyle eşi, kızları ve torunlarının cenazesine dahi katılamadı. Taziyeye gelen Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak ise 'katil' diye kadınlar ve gençler tarafından taziye evinden kovuldu. Hangi yüzle cenazemize geliyorlar?" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yoğun bakımdan çıktı acı haberle yıkıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN