Devlet, gazisine gözü gibi bakıyor

’da, 15 Temmuz gecesi yaralanan 316 gazinin muayenesini, özel ekipleri haftada 2 gün evlerine giderek yapıyor. Gazilerse ‘Vatana canımız feda’ diyor

Giriş Tarihi: 18.8.2016
Devlet, gazisine gözü gibi bakıyor
FETÖ'cü hainlere direnen kahramanlardan kiminin ciğerleri, kimininse bacakları parçalandı. Demokrasi gazisi oldular. Ve devlet 15 Temmuz gazilerinin adete üzerine titriyor, bakımları için evlerine ekipleri yolluyor. Demokrasi gazilerinin sağlık kontrolleri, evde sağlık hizmeti ekipleri aracılığıyla çok sıkı takip ediliyor. Bu anlamlı görev, Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Evde Sağlık Hizmetleri Merkezi'ne verilmiş. 3 yıl önce hizmete giren merkezin şefi Opr. Dr. Sacit Türüdü de "Bölgemizde 316 gaziye ulaştık. Haftada 2 gün evlerine gidiyoruz" dedi. SABAH ekibi de evde tedavi sırasında Dr. Turgay Samancı ve sağlık memuru Mustafa Yılmaz'a eşlik etti.

MERMİ SIRTINA DAYANMIŞ
İlk durak, gazi Ersoy Kabaktepe'nin (36) Ümraniye'deki evi. Baş köşede Türk bayrağı asılı. Kabaktepe, o gece 'nde cuntacılarca göğsünden vurulmuş. Kurşun sırtına dayanmış. Doktorlar iç kanamadan korkup, karnından da ameliyat etmiş Kabaktepe'yi. Göğsünden kalan kurşun ise ancak ikinci ameliyattan sonra çıkarılabilmiş. 3 çocuk babası Kabaktepe "Canım bu vatana feda olsun. Türk bayrağı ile hainlerin üzerine yürüyorduk. İşte tam bu sırada kurşun kalbime yakın bir yerden girdi" diyor. Dr. Samancı da Kabaktepe'yi kontrol ederken "Devlet gazisine her imkânı veriyor. Çok şükür" diye konuştu. İkinci durağımız, İbrahim Halil Kırmızıgül'ün (31) Ataşehir'deki evi oluyor. Suriyeli Jomana ile evli olan Kırmızıgül'ün 1.5 yaşında Yusuf adında bir de oğlu var. Kırmızıgül, Acıbadem'de Türk Telekom'u ele geçirmeye çalışan cuntacılar tarafından bacağı ve ayak parmaklarından yaralanmış. Hain yüzbaşının, Acıbadem Muhtarı Mete Sertbaş'ı kurşunladığı an, gözlerinin önünden gitmiyor Kırmızıgül'ün: "Muhtar ortalığı yatıştırmaya çalışıyordu. Bir ara teğmene 'Komutanım, yapmayın' dedim. O sırada 'Yüzbaşı geliyor. O biraz delidir. Kaçın' diyorlardı. Muhtarın arkasındaydım. Gözümün önünde vurdular. O hain yüzbaşıyı da özel harekâtçılar vurmuş. Rüyamda sürekli darbe gecesini görüyorum."

'CANIMIZI VERMEYE HAZIRIZ'
Son durak ise Mustafa Kök'ün (30) Kadıköy Suadiye'deki evi... Apartman görevlisi olan Kök, 2 çocuk sahibi. Kök sağ bacağından yaralanmış. Dr. Turgay Samancı, gaziyi muayene ettikten sonra "Bir şikâyetiniz olursa arayın" diyor. Kök'ün yanıtı ise yoruma gerek bırakmıyor: "Devletimiz gazisine işte böyle bakıyor. Çok şükür iyiyiz. Bu vatan için canımızı vermeye hazırız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet, gazisine gözü gibi bakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN