FETÖ’nün ‘sanat imamı’ tutuklandı

Giriş Tarihi: 19.8.2016
FETÖ’nün ‘sanat imamı’ tutuklandı

Yedirenk Sanat Vakfı Başkanı ve FETÖ’nün imamı Ali Tokul yakalandı. Tokul, Gezi olaylarının yıl dönümünde senaryo yarışması yapıp Gezi’ci ünlüleri jüriye almıştı

Bir dönem Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) imamlığını yaptığı ortaya çıkan Yedirenk Sanat Vakfı Başkanı Ali Tokul tutuklandı. Konya'daki FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınanların ifadeleri sonrasında Yedirenk Sanat Vakfı Başkanı Ali Tokul'un 1995-1997 arasında örgütün Konya imamlığını yaptığı ortaya çıktı.

AÇILIŞA GÜLEN'İ GETİRMİŞTİ
Tokul'un, Gezi olaylarının 2015'teki yıl dönümünde Yedirenk Sanat Vakfı'nın düzenlediği senaryo yarışmasında Gezi'ye destek veren ünlüleri jüri üyesi yaptığı ortaya çıktı. Bu durum ve örgütle Gezi'nin bağlantısı sorulan Tokul, Gezi'ci olmayanları da jüriye üyesi yaptığını savundu. "Birilerinin Fetullahçı terör örgütü iddianamesine sevindirik olduğu gün Hocaefendi'ye dünya barış ödülü verilmesi Allah'ın sopası mı?" yazılı tweetleri kendisinin attığını itiraf eden Tokul, "Benim tek Twitter hesabım vardır. Ben bu hesabımdan doğru bildiğim şeyleri savunarak paylaşımlarda bulundum" dedi. FETÖ'nün Konya'da kurduğu Büyükkoyuncu Vakfı'nın 1997'de kentte yaptırdığı Büyükkoyuncu Koleji'nin açılışına Fetullah Gülen'i getiren Tokul'un 1997- 2003 arasında FETÖ'nün 'daki kurumlarında görev yaptığı; 2005 ile 2010 arasında da Avusturya'daki kurumlarda görevlendirildiği tespit edildi. Sürekli FETÖ örgütü yöneticileriyle birlikte 'ye gittiği tespit edilen Tokul, "2000'de iki gün ABD'de kaldım. Bu süre içinde hem ziyaret hem de başarılarımızı bildirmek üzere Fetullah Gülen hocanın Pensilvanya'daki çiftliğine gittim. Kendisi ile bizzat görüştüm. Bu arada kalbinden de bir rahatsızlık geçirmişti 'geçmiş olsun' dileklerimi de ilettim" dedi. Tokul, işlemlerinin ardından tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün ‘sanat imamı’ tutuklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN