Ünlü cıdan itibar davası

Giriş Tarihi: 22.8.2016
Ünlü modacıdan itibar davası

danışmanı Zeynep Öber ‘itibarının zedelendiği’ gerekçesi ile tekstilci Volkan Hidayetoğlu’na 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı

'de yaşayan danışmanı Zeynep Öber, Barrus Tekstil Şirketi'nin ortağı avukat Volkan Ziya Hidayetoğlu'na 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açılan davaya göre modacı Zeynep Öber ile Barrus Tekstil Şirketi'nin ortağı avukat Volkan Ziya Hidayetoğlu, 'de 6 ay önce düzenlenen Londra Moda Haftası için "Acente Temsilcilik Sözleşmesi" imzaladı. Öber, Barrus şirketinin Londra Moda Haftası'na ve diğer defilelere katılmasını sağladı. Modacı Zeynep Öber'in avukatı şu iddialarda bulundu: Etkinlikte Fashion Finest Şirketi'nden hizmet alan Barrus Tekstil Şirketi, aldığı hizmetin karşılığını ödemedi. Finest şirketinin yetkilisi Deborah St. Louis de Zeynep Öber'e bir mesaj göndererek, "Ben ve Fashion Finest, Barrus'u tanıtabilmek için aylarca uğraştık. Onları bizle sen tanıştırdın. Zararımızın telafisi için senden yardımcı olmanı rica ediyorum" dedi. Zeynep Öber, Barrus şirketinin bu davranışı nedeniyle yıllardır iş yaptığı kişi ve firmalara karşı mahcup duruma düştü. Barrus şirketi, Londra'daki moda dünyasına adım atabilmek için Öber'in ismini, konumunu ve nüfuzunu kullandı. Moda haftasına katılmayı garantiledikten sonra da Öber'i saf dışı etmek istedi. Hidayetoğlu'nun "Seni öldürtürüm" diyerek kendisini tehdit ettiğini de belirten Öber, İngiltere resmi makamlarına da şikayette bulundu. Zeynep Öber'in avukatı tarafından İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne sunulan dava dilekçesinde ayrıca "Müvekkilimin şerefi ve haysiyeti tüm bu olaylar nedeniyle zarar görmüş ve ticari itibarı zedelenmiştir. Müvekkilime ağır depresif psikolojik tanı konulmuştur" denilerek 100 bin lira manevi tazminat talebinde bulunuldu.

ASIL ZARAR GÖREN BİZİZ
Öber'in moda konusunda aldığı profesyonel bir eğitimi olmadığını iddia eden Hidayetoğlu'nun avukatı ise davanın reddini istedi. Öber'in moda çevresinde önemli bağlantıları olduğunu söyleyerek Barrus şirketini yanılttığını ve büyük maddi kayba uğrattığını iddia eden Hidayetoğlu'nun avukatı, "Fashion Finest'tan hiçbir hizmet alınmamıştır. Hidayetoğlu, asla davacıyı tehdit etmemiştir. Asıl zarara uğrayan Barrus şirketidir. Dava reddedilsin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü modacıdan itibar davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN