DBP’li belediyeden çocuk katili gölette tuzak

Artuklu’da, 3 çocuğun boğularak yaşamını yitirdiği atık su göletinde çalışma yapılmadığını söyleyen vatandaşlar, “Oy verseydiniz böyle olmazdı” diyen Büyükşehir Belediyesi’ne tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 23.8.2016
DBP’li belediyeden çocuk katili gölette tuzak

'in Artuklu ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi'nin sakinleri, 7 Ağustos'ta 3 çocuğun boğulduğu atık su göletinde çalışma yapılmadığını belirterek, Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne tepki gösterdi. Mahallelerine hiçbir hizmetin yapılmadığını ileri süren vatandaşlar, bir an önce yollarının yapılmasını ve alt yapı eksikliğinin giderilmesini istedi. Vatandaşlardan Mehmet Bişi, belediyenin Ortaköy Mahallesi'ne sahip çıkmadığını belirterek, belediyeden sadece yol ve alt yapının yapılmasını talep etti. Alt yapı eksikliği nedeniyle atık suların sokaklara aktığını söyleyen Bişi, yaz nedeniyle bu suların erken kuruduğunu fakat kışın büyük sıkıntılar yaşadıklarını dile getirdi. Bişi, şunları söyledi: "Mahallemiz 15 bin nüfuslu. Hizmet yapılmamasının nedeni kendilerine oy vermediğimiz içindir. Kendileri, 'Oy verseydiniz size hizmet yapardık' diyorlar. Oy verseydik acaba hizmet yaparlar mıydı? Onlara da güvenmiyoruz. Oy vermediğimiz için bizi hizmet yapmamakla cezalandırıyorlar. Bu hizmetsizlik, onların bize kestiği bir cezadır." Adnan Bağış da DBP'li belediyenin seçim dönemlerinde birçok söz verdiğini, fakat hiçbirini yerine getirmediğini savunarak, "Burası belde belediyesi iken malzemelerimiz vardı. O hizmet vardı. Belediye Artuklu'ya geçince ne hizmet geldi ne de başka bir şey. 3 çocuğun vefat ettiği yere bakın, kanalizasyon suyundan gölet oluşmuş. Çocuklar suyu görmüş ve içine atlamış. 3 çocuk orada vefat etti. Gölet aynı şekilde duruyor" diye konuştu.

'MALZEME VERSİNLER YETER'
Belediyenin malzeme vermesi durumunda mahallelinin işlerini kendisinin göreceğini ifade eden Bağış, vatandaşların hizmet beklediğini bildirdi. Huriye Cete de kanalizasyon kokusundan evlerinde oturamadıklarını, yemek yapamadıklarını ifade etti. Belediyenin hizmetlerini bir an önce yapmasını istediklerini ifade eden Cete, şu değerlendirmede bulundu: "Kanalizasyon rögar kapakları , bunların kapatılması lazım. Kokudan dolayı bir yerde oturamıyoruz. Evimiz, elbiselerimiz ve yemeklerimiz dahi artık kokuyor. Bu koku evimizde hareket etmemizi engelliyor. Bu rögarlar açık. Çocuklarımız düşerse boğulur." Mardin'in merkez Artuklu ilçesi Ortaköy Mahallesi'nde 7 Ağustos'ta atık suların oluşturduğu gölete giren Eren (9) ve Yasin Akdemir (8) kardeşler ile Serhat Çapın suda boğulmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DBP’li belediyeden çocuk katili gölette tuzak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN