En kalabalık ü seçmiş

Giriş Tarihi: 24.8.2016
En kalabalık düğünü seçmiş

’i kana bulayan bombacının küçük yaşta ve kısa boylu olduğu, düğün gezip yer seçtiği belirlendi.

'teki saldırıyla ilgili soruşturma sürüyor. Bombacının küçük yaşta, kısa boylu olduğu belirlendi. Bombacıyı olay yerine getirdiği sanılan 2 kişi aranıyor. Olay yerinin 2-3 sokak üstündeki işyerlerinin bile güvenlik kameralarını toplayarak iz süren , sahiplerinden de düğünde çekilmiş görüntüleri istedi.

BOMBA , BEBEK ARABASINDA DEĞİL
Saldırının olduğu gece olay yerinden toplanan kanıtları inceleyen polis, eşyalar arasında parçalanmış halde bir canlı bomba yeleği bulurken, demir parçaları ve çivilerle güçlendirilip yanıcı madde konulduğunu belirledi. Bombanın bebek arabasında olmadığı, küçük yaşlarda kısa boylu birinin üzerindeyken patlatıldığı üzerinde duruluyor. Olay yerinin iki sokak üzerinde başka bir düğün olduğu, patlamadan önce orada da tavırları şüpheli bir kişinin dolaştığı öğrenildi. Üst sokaktaki düğüne "silah kullanıldığı" ihbarı üzerine bir iki kez polisin geldiği, bombacıların polis aracını görerek bölgeden uzaklaştığı belirlendi. Bombacının düğün düğün gezerek bölgede en kabalalık kitleye sahip olan düğünü aradığı ve kına yakıldıktan sonra eve giren gelin ve damadın çıkacağı anda bir araya toplanan kalabalığı hedef aldığı değerlendiriliyor. Ayrıca teröristlerin güvenlik kameralarının olmadığı bu yeri özellikle seçmiş olduğu ihtimali üzerinde duruluyor.

POLİS İKİ ŞÜPHELİNİN PEŞİNDE
İlk etapta bazı görgü tanıklarının bombacının 12-14 yaşlarındaki olduğunu söylemesinin bombacının kısa boylu olmasından kaynaklandığı düşünülüyor. Güvenlik güçleri, olaydan birkaç dakika önce sokağın başına gelen bir otomobil ve içindeki 2 kişiyi arıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En kalabalık düğünü seçmiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN