Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ölenlerin 50’si de akrabamdı’

Giriş Tarihi: 24.8.2016
‘Ölenlerin 50’si de akrabamdı’

’teki terör saldırısında ölenlerin yakınları, gözyaşı döküyor... Damat ve gelinin amcaoğlu Metin Akdoğan, “Babamı ve 2 kardeşimi yitirdim. Eşim ve çocuğum yaralandı. Ölenlerin 50’si de akrabamdı” dedi

'te sokak düğününde 54 kişinin öldüğü saldırının ardından başlatılan soruşturma sürüyor. Ölenlerin yakınları ise gözyaşı döküyor. Damat ve gelinin amcasının çocukları olduğunu ifade eden Metin Akdoğan, saldırıda 50 akrabasını birden kaybettiğini söyledi.

EVLERDE ONARIM YAPILIYOR
Terör saldırısının gerçekleştiği sokakta onarım yapılıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in talimatıyla belediye ekipleri kırılan camları yenileyip, bazı binaları yeniden boyadı. Belediye ekipleri önceden sıvası yapılmayan evlerin de sıvasını yaptı. İşçiler, evlerin içinde de temizlik çalışması yaptı.

19'U KADIN, 31'İ ÇOCUK
Saldırıda ölenlerden 8 kişinin kimlik tespitinin sürdüğü, bunların arasında canlı bomba eylemini gerçekleştirenin de olduğu bildirildi. Ölenlerden 19'unun kadın, 31'inin ise 18 yaşından küçük olduğu belirlendi. Saldırıda yaralanan ve tedavisi süren 58 kişiden 13'ünün durumunun ağır olduğu bildirildi.

'HEPİMİZE KIYDILAR'
Ölenlerin yakınları ise ağıtlar yakıp, gözyaşı döküyor. Damat ve gelinin amcasının çocukları olduğunu belirten Metin Akdoğan, saldırıda 50 akrabasını kaybettiğini anlattı. Kendisi de hafif yaralanan Akdoğan, "Babamı ve 2 kardeşimi kaybettim. Eşim ve çocuğum yaralandı. Çoluk çocuk hepimize kıydılar. Ağlamaktan gözlerim şişti. Ölenlerden 50'si akrabamdı"dedi.

ŞEKER ALMAYA GİDİYORDU
15 yaşındaki İsmail Alpaslan ise hem okuyor, hem çalışarak ailesine bakıyordu. Annesinden izin alıp düğüne eğlenmeye gitti. Ancak o da hain saldırıda öldü.. Birbirlerinden bir an olsun ayrılmayan 12 yaşındaki sınıf arkadaşları Aktaş ve Yusuf Orhan da kanlı eylemin kurbanı oldu. Bakkala şeker almaya giden 9 yaşındaki Suriyeli Fatımatul Zehra Abdullah ise hayalleriyle birlikte öldü. Babası Ahmet Abdullah olay gecesini şöyle anlattı: "Kızım bakkala şeker almaya gitmişti. 3 çocuğum ve eşim evde oturuyorduk. Daha sonra evimizin hemen önünde yapılan düğünde meydana geldi. Kızımı tanınmayacak bir halde örtüye sarılı buldum."

'UYUYAMIYORUZ'
Gelinin ailesinin üst komşusu olan ve olay sırasında evin çatısından düğünü izleyen Nursel Sağlam, "O an hiç aklımdan çıkmıyor. O günden beri uyuyamıyoruz. Şoktayız. Bunu yapanın Allah cezasını versin. Bunlar insan olamaz. Çocuklar çok etkilendi, ağlayıp duruyorlar, psikolojileri bozuldu. Evde de kalamıyoruz zaten. Evimi görmek istemiyorum. Satmayı düşünüyoruz" dedi. Nursel Sağlam'ın yeğeni Büşra Kalkan ise o anları bir türlü aklından çıkaramadığını aktararak, "O an bir sürü ambulans, itfaiye ve polis geldi. Gördüklerimi asla anlatamam" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ölenlerin 50’si de akrabamdı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN