Toplu ulaşıma entegre olacak

Giriş Tarihi: 27.8.2016
Toplu ulaşıma entegre olacak

Dün törenle açılan Yavuz Sultan Selim sü toplu ulaşıma entegre olacak. Marmaray ve Metrosu ile entegre edilecek raylı sistemle Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı ve yeni yapılacak 3. Havalimanı da birbirine bağlanacak. Projenin devamında 165 kilometrelik Kurtköy-Akyazı ve 88 kilometrelik Kınalı-Odayeri otoyolları bulunuyor. Toplam uzunluğu 257 kilometrelik otoyollarda devam eden çalışmaların 2018'in sonunda tamamlanarak sisteme katılması bekleniyor. Projede yer alan 165 kilometrelik Kurtköy-Akyazı ve 88 kilometrelik Kınalı-Odayeri otoyollarının da 2018 sonunda tamamlanması planlanıyor.

KÖPRÜYE ULAŞMAK DA KOLAY
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne en yakın katılımlar Avrupa yakasında Uskumruköy, Anadolu yakasında ise Riva kavşağında bulunuyor. Sürücüler buradan otoyola katılarak köprüye kısa sürede ulaşabilecekler. Anadolu yakasında Reşadiye kavşağı, Çamlık kavşağı, Paşaköy kavşağı ve Sancaktepe bağlantı yolu Avrupa yakasında Odayeri kavşağı ve Mahmutbey kavşağını kullanacak sürücüler, otoyola giriş ve çıkış yapabilecekler. Kuzey Marmara otoyoluna yayaların, motorsuz araçların, traktörlerin, bisikletlerin girmesi yasak.

6 BİN KİŞİ 7/24 ÇALIŞTI
Yaklaşık 6 bin kişinin istihdam edildiği köprü inşaatında 7/24 mesai yapıldı. Kesilen 381 bin adet ağacın yerine yol çevresine 2.8 milyon adet ağaç dikildi. Köprü etrafına günde 7 bin ağaç dikiliyor. Bu işlem tamamlandığında toplam 5 milyon 100 bin ağaç dikilmiş olacak. Yaban hayvanları için de otoyol üzerine iki adet ekolojik köprü yapıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toplu ulaşıma entegre olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN