Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elbistan'da 5 bin kişi hastanelik oldu!

'ın Elbistan İlçesi'nde 5 binden fazla kişi, yüksek , mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleriyle hastanelere başvurdu.

Giriş Tarihi: 28.8.2016 09:44 Güncelleme Tarihi: 28.8.2016 11:36
Elbistan'da 5 bin kişi hastanelik oldu!

Serum tedavisi uygulanan vatandaşların büyük bir bölümü taburcu edilirken, sorunun, ilçenin içme suyu şebekesinden kaynaklandığı iddia edildi.

Elbistan'da akşam saatlerinden itibaren yüksek , mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleriyle 3 binden fazla kişi hastanelerin acil servislerine başvurdu. Hastanalerde yoğunluk yaşanırken, ihtiyaç üzerine tüm aile sağlık merkezleri açılarak aile hekimleri de göreve çağırıldı. Serum tedavisi uygulanan vatandaşların büyük bir bölümü taburcu edilirken, sorunun ilçenin içme suyu şebekesinden kaynaklandığı ileri sürüldü.

Elbistan'da 5 bin kişi zehirlendi

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Valiliği yazılı açıklama yaparak, sudan numuneler alınarak inceleme yapıldığı belirtildi. Sonuçlar kesinleşinceye kadar, içme suyunun kaynatılarak içilmesi tavsiyesinde bulunulan açıklamada şöyle denildi:

"İshal, bulantı, karın ağrısı gibi şikayetler ile ilgili hastanelerimize ve aile hekimliklerimize müracaat eden vatandaşlarımızın hiçbirinde hayati tehlike söz konusu olmayıp, gerekli tıbbi müdahaleler yapılarak taburcu edilmişlerdir. Ayrıca İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğümüzce su numuneleri alınarak Halk Sağlığı İl Müdürlüğümüze gönderilmiş ve detaylı laboratuvar çalışması yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın laboratuvar sonuçları kesinleşinceye kadar içme suyunu kaynatarak kullanması uygun görülmektedir.

Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığımızca da konu ile ilgili gerekli adli işlem ve soruşturma başlatılmıştır. Kahramanmaraş Valiliğimiz koordinesinde, Kahramanmaraş Büyük Şehir Belediyesi, KASKİ, Sağlık Kuruluşları ve ilgili birimlerle kriz merkezi oluşturulmuş olup sorunun kaynağının tespiti ve gerekli tedbirlerin alınması ile ilgili çalışmalar titizlikle yürütülmektedir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elbistan'da 5 bin kişi hastanelik oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN