’da iki ailenin bebekleri mi karıştı?

Adana’da iki ailenin bebekleri mi karıştı?

’da ultrasonda erkek bebek bekleyen aile kızları olunca yaşadı. Bebeğin kan grubu aileninkiyle tutmayınca baba testi istedi. Buna itiraz eden anne bebeği alıp evden ayrıldı

'da erkek bebek bekleyen ailenin doğumdan sonra kucağına kız bebek verildi. Bebeğin kan grubu da anne ve babanın kan grubuyla uyuşmayınca ortalık karıştı. Baba testi yaptırmaya karar verince, anne bebeği de alıp kadın sığınma evine yerleşti. Savcılık soruşturma başlattı. Tunahan Aslankeser (30) ile geçen yıl evlenen Burcu Aslankeser (25) bir süre sonra hamile kaldı. Genç kadın hamilelik boyunca kontrollere gittiğinde hep erkek bebeği olacağı söylendi. Adana'da 30 Temmuz'da Kadın ve Doğum Hastanesi'ne giden kadın sezaryenle doğum yaptı. Erkek bebek bekleyen çifte "kızınız oldu" denildi. Doktorların ultrason görüntülerinde yanıldığını düşünen çift, bebeğe Hira Nur adını verdi. Bebeğin topuğundan alınan kan örneği anne-babanın kan grubu ile uyuşmayınca aile ikinci kez yaşadı. Aile hastanede bebeklerin karıştığını iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Başhekim ise suçlamaları kabul etmedi. Baba DNA testi yaptırmak istedi. Ancak yaklaşık bir ay boyunca bebeğe bağlanan anne buna itiraz etti ve bebeği de alıp, evden ayrıldı. Genç kadın kadın sığınma evine yerleşirken, kayınvalide Cavidan Aslankeser, "Gelinimiz 'Ben bu psikolojiyi kaldıramam' diyerek evi terk etti. Bebeği de alıp, kadın sığınma evine yerleştiğini öğrendik. Bebeği kaybetme korkusu ile evi terk ettiğini düşünüyoruz" dedi.

AYNI GÜN VE YERDE İKİNCİ 'YAN LIŞLIK'
BABA Tunahan Aslankeser, atv'de yayımlanan Müge Anlı'nın programına katıldı. Yayına telefonla bağlanan bir kadın aynı gün hastanede doğum yaptığını ve kız bebek beklerken, kendisine erkek bebek verildiğini söyledi. Bu durum bebeklerin karışmış olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana’da iki ailenin bebekleri mi karıştı?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN