Hacı adaylarına klimalı çadır müjdesi

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz Mekke’de açıkladı: Hacı adaylarımızın tamamı klimalı ve 3.5 metrelik yüksek tavanlı çadırda kalacak

Giriş Tarihi: 3.9.2016
Hacı adaylarına klimalı çadır müjdesi
Suudi Arabistan'ın Mekke kentinde düzenlenen "Hac Bilgilendirme Toplantısı"nda, diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ile Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Dursun Aygün, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Yılmaz, "Diyanet İşleri Başkanlığı bu yıl bir ilke imza atıyor. Bu yıl bütün çadırlarımız klimalı olacak. Arafat'taki çadırlar, irşat çadırımız gibi 63 bin hacı adayının kalacağı çadırların tamamı klimalı ve 3.5 metre yüksekliğinde olacak. sonucu ölen oluyor. Bundan sonraki hac, yaz aylarına denk gelecek. Ölüm risklerini azaltmak için çadırlar artık klimalı olacaktır" dedi.

ŞEHİT YAKINI KONTENJANI
Eğitim ve irşada büyük önem verdiklerini söyleyen Yılmaz, bu yılki diğer önemli hizmeti de şöyle anlattı: "45 kontenjanımızı 15 Temmuz şehitlerinin ylarına ayırdık. 45 şehidimizin yakını cumartesi Mekke'de olacak. Umre seferlerimiz başlayınca 700 kadar şehidin yakınlarını umreye getirmiş olacağız." Türkiye'nin Cidde Başkonsolosu Fikret Özer ise haccın evrensel çapta büyük bir olay olduğunu, dünya Müslümanlarının yılda bir defa toplandığı, ibadetin her unsurunu ihtiva ettiğini aktararak, "Safha safha Müslümanların birbiriyle irtibatını sağlayan, halkanın en genişini teşkil eden bir ibarettir. Ülkemizde bu organizasyon için en büyük gayreti sarf eden Diyanet İşleri Başkanlığımızdır. Diyanet'in organizasyonu hac ifasında belli bir standardı getirmiştir. Ben değişik vesilelerle hacla ilgili olan kişilerden Türk organizasyonunun en iyisi olduğunu duyduğumda bununla iftihar ediyorum. Her yıl kalite artıyor. Bizim eksikliklerle ilgili raporlarımız da dikkate alınıyor" diye konuştu.

15 TEMMUZ DUASI
Kabe-i Muazzama'ya akın eden hacı adayları girişiminde şehit ve gazi olanlar için de dua etti. Bir hacı adayı "Şehitler için tavaf edeceğim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacı adaylarına klimalı çadır müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN