Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evin altındaki trafo gibi patladı

Giriş Tarihi: 4.9.2016
Evin altındaki trafo bomba gibi patladı

Şişli’de, BEDAŞ’ın kiracı olduğu dairedeki elektrik trafosu büyük bir gürültüyle patladı. Üst katta oturan Ali , ölümden döndüklerini söyleyerek “Evimin altında istemiyorum” dedi

Evinizin altına elektrik trafosu konsaydı ne yapardınız? İstanbul Şişli'de yaşayan Ali ve Zaide çifti, yıllarca trafonun kaldırılması için mücadele etti ancak bir sonuç alamadı. Sonunda da Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (BEDAŞ) kiracı olduğu dairedeki elektrik trafosu patladı. anında Şimşek çiftinin 8 aylık bebekleri Defne Nur ve halası evdeydi. İkisi de ölümden döndü. Baba Ali Şimşek (35) kurtulduklarına şükrederek "Biz evimizin altında yla yaşamak istemiyoruz" dedi. BEDAŞ, Şişli Belediyesi'yle anlaşmalı olarak 2010'da Halide Edip Adıvar Mahallesi'ndeki daireyi kiraladı ve elektrik trafosunu daireye yerleştirdi. Şimşek çifti, ilk olarak BEDAŞ'a konuyu şikâyet etti. Ardından belediyeye ve BİMER'e başvurdu ama sonuç çıkmadı. Çift, konuyu mahkemeye taşıdı. Dava sürerken, korktukları başlarına geldi. Evlerinin altındaki trafo geçen 24 Ağustos'ta patladı ve yangın çıktı.

FACİAYI KOMŞU ÖNLEDİ
Ali Şimşek o anları şöyle anlattı:
İş yerindeyken evde 8 aylık bebeğime bakan ablam telaşlı bir telefon açtı ve "Evimiz yanıyor koş" dedi. İşten nasıl çıktığımı mahalleye nasıl gittiğimi hatırlamıyorum. Hayatımda geçirdiğim en zor 45 dakikaydı. Evime vardığımda her yeri duman sardığını gördüm. Hemen kızımı sordum dumandan etkilenip etkilenmediğini tetkik için hastaneye götürmüşler. Olayın nasıl olduğunu sordum. Ablam önce ağır bir koku geldiğini kokuyu duyunca kızımla merdivenlerden indiklerini tam o esnada apartman içindeki doğalgaz borusunun alev aldığını söyledi. Olayın gece olmaması büyük şans. Ablamın hemen arkasından inen komşumuz, apartmanın ana gaz vanasını kapatıp faciayı engellemiş.
Söndürme çalışmalarından sonra gelen BEDAŞ yetkililerine tepki gösterdim. "Göz göre göre ufacık bebeğimi yakacaktınız, biz sizi defalarca uyardık" dedim. Beyoğlu Fen İşleri, bana "Ne var bunda uzatacak, trafik kazası olunca yolu sonsuza kadar trafiğe mi kapatıyorlar, biz bu trafoyu akşama geri eski yerine koyacağız" dedi. Beynimizden vurulmuşa döndük. İsyan ettik. Trafoyu koydurmadık. O sırada Şişli Belediyesi'nden Ali Ü. ve İbrahim Ş. geldi. BEDAŞ'a aynı mahallede belediyeye ait başka bir yer gösterdiler ve trafoyu oraya taşımalarını söylediler. Şimdi mobil bir trafo getirildi ve evimizin önünde duruyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evin altındaki trafo bomba gibi patladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN