Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saadet teyzeye yardım eli uzandı

Küçükçekmece'de ikamet eden ve çocukları tarafından bir dükkanda yaşamaya mahkum edilen Saadet Melek Köstekli'ye, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Küçükçekmece Belediyesi sahip çıktı.

Giriş Tarihi: 8.9.2016 11:12 Güncelleme Tarihi: 8.9.2016 11:15
Saadet teyzeye yardım eli uzandı
67 yaşındaki Saadet Melek Köstekli'ye dört çocuğu bakmak istemeyince, kendilerine ait bir dükkanda yaşamaya mahkum etti. Yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalamayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Küçükçekmece Kaymakamlığı ve Küçükçekmece Belediyesi yaşlı kadına yardım eli uzattı.

SAADET TEYZENİN ARTIK BİR EVİ VAR

Yetkililer, önce yaşlı kadının kullanımı için bir ev tuttu. Küçükçekmece Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri ise evin temizliğini yapıp, tüm eşyalarını yerleştirerek, Saadet teyzenin kullanımına sundu.

Yaşlı kadına anahtarının teslim edildiği o anlarda yaşadığı mutluluk ise görülmeye değerdi. Anahtar tesliminde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Selim Çelenk, "Saadet teyzemizin bayrama kendi evinde girmesi için çalışmalarımızı hızlandırdık ve bunu başardık. Çok mutluyuz" diye konuştu.

"SICAK YEMEK, GIDA VE GİYİM YARDIMI DA YAPACAĞIZ"

Küçükçekmece Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Veysel Kaya da, "Saadet teyze bizim annemiz. Onu öyle kabul ediyorum. Evlat olarak vazifemizi yerine getirdik. Annemiz, evinde güle güle otursun. Saadet annemizden elimizi çekmeyeceğiz. Belediyemizin İyilik Merkezinden her gün sıcak yemeğini getireceğiz ve gıda ile giyim yardımı da yapacağız" dedi.

"ALLAH RAZI OLSUN"

Anahtar tesliminde gözyaşlarına hakim olamayan Saadet Melek Köstekli ise yetkililere dua ederek, "Allah yetkililerimizden razı olsun. Benim yüzümü güldürdünüz, Allah da sizi güldürsün. Benim de başımı sokacak bir evim, bir anahtarım var" sözleriyle duygularını ifade etti.
Saadet Melek Köstekli'nin ev kirasını, Küçükçekmece Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü üstlendi. Vakıf ve Kaymakamlık, yaşlı kadına nakdi yardımda da bulunacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saadet teyzeye yardım eli uzandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN