Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘İmanlı çılgın Türkler oldukça sırtımız asla yere gelmez’

Giriş Tarihi: 9.9.2016
‘İmanlı çılgın Türkler oldukça sırtımız asla yere gelmez’

15 Temmuz’da ’da hainlerin tankını durdurmak istediği sırada vurulan emekli Nejmettin Utuş “Türk’ün gücünü tüm gördü” dedi

'da 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hainlerin tankını durdurmak istediği sırada 4 kurşunla vurulan emekli Nejmettin Utuş (57), "Ülkemizde imanlı çılgın Türkler oldukça bu milletin sırtı yere gelmez. Türk'ün gücünü tüm gördü" dedi.

HELALLİK İSTEDİ, ABDEST ALDI
Emekli polis memuru Nejmettin Utuş, darbe girişiminin yaşandığı gece evinde eşi ve 3 çocuğuyla birlikte televizyon izliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milleti sokağa çağırması üzerine Utuş, önce ailesiyle vedalaştı. Helallik istedi. Abdestini alarak evinden çıktı ve Sincan'a gitti. Tankların halkın üzerine sürüldüğünü gördü. Cuntacılara karşı dimdik duran Utuş'un da aralarında bulunduğu grubun üzerine ateş açıldı. Utuş, önüne set koyduğu tankın üzerine çıktı. Önce cuntacı yüzbaşıyı tankın üstünden atıp etkisiz hale getirdi. Daha sonra da diğer hainleri tankın içinden çıkarmak isterken 4 kurşunun hedefi oldu. Kurşunlara rağmen direnişi sürdüren ve yaralı halde tankın üzerinde saatlerce kalan Utuş, "Helikopterler kurşun yağdırıyor, kurşunlar halkın üzerine yürüyordu. Tankın içine girdim. Askerin miğferini alıp ona vurdum ama tankı sürmeye devam etti. Boğuşmaya başladık. Silahıyla beni vurdu. Bu denli acımasız olacaklarını bilseydim, yanıma silahımı da alırdım. Gözleri dönmüştü. Evden çıkarken, çocuklarıma, 'Bu ülke ne çektiyse darbelerden çekti, bu kez buna izin vermeyeceğiz, ben vatan için ölmeye gidiyorum. Beni unutun" dedim. Eşim ve çocuklarımı öptüm, vedalaştım. Öleceğimi düşünerek oraya gittim ve son gücüme kadar direndim." diye konuştu. Her geçen gün sağlığına kavuşan Utuş, Türk'ün gücünü tüm dünya gördü. Bu ülke hainlere teslim olmaz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘İmanlı çılgın Türkler oldukça sırtımız asla yere gelmez’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN