servisleri zamlandı

2016-2017 servis ücretleri, en düşük 175, en yüksek 420 lira olarak belirlendi. Fiyatlara yüzde 35 oranında rehber ücreti ilave edilecek

Giriş Tarihi: 9.9.2016
Okul servisleri zamlandı
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon 'nin (UKOME) 24 Ağustos'taki toplantısında gündeme gelen öğrenci servis ücretleri onaylandı. Karara göre, servis ücretleri yüzde 7,3 zamlandı. servis ücretleri, 0-1 kilometre 160 liradan 175 liraya, 23-25 kilometrede ise 420 liraya çıktı. İstanbul Umumi Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Hamza yaptığı açıklamada, "Okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda okuyan öğrenciler için bu rakamlara yüzde 35 rehber ücreti ilave edilecektir" dedi.

SERVİS ARAÇLARINI İNCELEYİN
Veliler çocuklarını mutlaka bir servis işleticisiyle taşıtsınlar diyen Öztürk, "Taşıma yetki belgeleri, güzergah kullanım izni olsun. Çocuklar bizim canımız, onun için kime teslim edeceklerini çok iyi bilsinler. Çünkü servis taşımacılığı her işe benzemez. Alışverişte belki alternatifler olabilir ama çocuklarımızı teslim edeceğimiz kişileri iyi tanıyalım. Servis taşımacılığı yapan kişinin sabıkası var mı, alkol kullanıyor mu, ehliyeti alkolden ya da yaralı trafik kazasından dolayı iptal edilmiş mi? Velilerimiz arabalara girsin, servis aracını mutlaka kontrol etsinler, yeterli güvenlik önlemi var mı, acil çıkışı var mı, okul öncesi ya da ortaokulsa rehber öğretmeni var mı? Bunlara mutlaka dikkat edilmelidir" diye konuştu. Araçlarının kalitesinin diğer yıllara nazaran daha hızlı artacağını belirten Öztürk, "Fiyat tarifesi tüm devlet ve özel okullar için geçerlidir. Bu tarifeler kilometre aralıkları için belirlenmiştir. Bazı okullarda hizmet bedeli adı altında 2. bir fatura düzenleniyor. Veliler kesinlikle belirlenen fiyat tarifesinin dışında para ödemesinler" tavsiyesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul servisleri zamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN