Geriye davetiyeleri kaldı

Giriş Tarihi: 10.9.2016
Geriye düğün davetiyeleri kaldı

Eşi Kıvılcım Diker’le balayını geçirdiği ’de silahlı soyguncu tarafından öldürülen Doç. Dr. Osman Nuri Darcan’dan geriye davetiyeleri kaldı

Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü'nün kurucu üyesi olan ve 2008'den bu yana görev yapan Doç. Dr. Osman Nuri Darcan (52), Yeditepe Üniversitesi'nde öğretim görevlisi Kıvılcım Diker'le (44), İstanbul 'deki Kalamış Wyndham Grand Otel'de geçen 24 Temmuz'da rüya gibi bir le evlenmişti. Çift, düğünün ardından balayı için 'nin Miami kentine gitmiş oradan da Orlando'ya geçmişti. Olay, Orlando'daki İnternational Drive Caddesi'nde yer alan Wyndham Oteli'nin otoparkında önceki gün meydana geldi. Bir soyguncu, Diker'in çantasını gasp etmek istedi. Darcan, eşinin çantasını almak isteyen soyguncuya karşılık verdi. Bu sırada, silahına davranan soyguncu art arda ateş açtı ve Darcan'ı vurdu. Darcan olay yerinde hayatını kaybetti.

ALANINDA ÖNCÜYDÜ
Görgü tanıkları, "Çift otelin otoparkına girdiğinde, yanlarına koyu turuncu bir araba yaklaştı. Saldırgan, kısa saçlı, iri yapılı ve gür kaşları olan biriydi. Silahını çekerek kadının çantasını almak istedi. Adam karşı koyunca, saldırgan silahını ateşledi" dedi. Orange County Şerifi Ofisi'nden Yüzbaşı Angelo Nieves, düzenlediği basın toplantısında Darcan'ın vücuduna çok sayıda kurşun isabet ettiğini, saldırıda eşinin yara almadığını ifade etti. Çiftten geriye ise davetiye ve düğün fotoğrafları kaldı. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarasoğlu, "Sevgili Osman Darcan değerli öğrenciler yetiştirmiş, üniversitemiz ve yükseköğretim sistemimizin çok önemli isimlerinden biriydi. Kendi alanında öncü çalışmalar yaptığı esnada kaybetmiş olmamızı ayrıca çok elim ve kabul edilemez buluyorum. Bu vesileyle insan hayatına kast eden ve yaşamlarımızı yok eden her türlü terör ve şiddet olayını kınıyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geriye düğün davetiyeleri kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN