İslam aşkıyla 2 milyon yürek Arafat’ta

Mekke’de önceki gün Harem-i Şerif’e eden 2 milyon hacı dün geceden itibaren Arafat’a doğru yola çıktı. Türk hacı adaylarını aşırı sıcaktan korumak için tüm önlemler alındı

Giriş Tarihi: 11.9.2016
İslam aşkıyla dolu 2 milyon yürek Arafat’ta
Hac farizasını yerine getirmek üzere Mekke'de bulunan milyonlarca hacı adayı, Hazreti Muhammed'in veda hutbesini okuduğu, Hazreti Âdem ile Hazreti Havva'nın buluştuğu Arafat'a çıkıyor. Hacı adaylarının Arafat yolculuğu kafileler hâlinde olacak ve her ülke için belirlenen alanlara kurulan çadırlara geçilecek. Arafat'ta, Türk hacı adaylarının bulunacağı çadırlar ses ve klima sistemleri ile donatıldı. ekipleri Arafat'ta görevlendirilirken, hacı adaylarının yeme içme ihtiyaçları için de hazırlıklar yapıldı.

GÜVENLİK İÇİN ASKER DESTEĞİ
Arafat'ta hazırlanan çadırlarda topluca sabah namazını kılacak olan hacı adayları için Diyanet İşleri Başkanlığı namazın ardından özel bir program düzenleyecek. Kur'an ziyafetinin ardından öğle ve ikindi namazlarını birlikte kılacak hacı adayları, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in yapacağı duayla vakfeye duracaklar. Türkiye'den de canlı yayınlarla izlenebilecek Vakfe duasının ardından hacılar, Müzdelife bölgesine intikal edecek. Müzdelife'de akşam ve yatsı namazlarını birlikte kılacak olan hacılar, Müzdelife vakfesinin ardından şeytan taşlamaya gidecekler. Şeytan taşlamanın ardından Mescid-i Haram'a giderek tavaf ve Sa'y görevini yapacak hacılar tıraş olarak ihramdan çıkacaklar. Hacı adayları Arafat'a çıkmadan önce Harem-i Şerif'e etti. Kâbe'de adeta insan seli yaşanırken, Suudi yetkililer izdiham yaşanmaması için önlem aldı. Mekke'de bir hafta öncesine kadar kullanılan yollar trafiğe kapatıldı. Polise destek amacıyla bu yıl ilk kez askerler de görevlendirildi. Aşırı sıcak nedeniyle yetkililer, caddelere ve Harem-i Şerif'in dış bahçesine su buharı üfleyen pervaneler yerleştirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İslam aşkıyla dolu 2 milyon yürek Arafat’ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN