Öldürdüğü eşinin maaşını istemiş!

Giriş Tarihi: 12.9.2016
Öldürdüğü eşinin maaşını istemiş!

Kendisinden boşanan eşini sokak ortasında öldüren koca, ağır müebbet cezasıyla girdiği hapishaneden, eşinin maaşının iki çocuğu ve kendisine bölüştürülmesi için SGK’ya başvurdu

Erzurum'da geçtiğimiz martta kendisinden boşanan eşini sokak ortasında öldürmek suçundan ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezasına çarptırılan Halil İbrahim Kızılkaya, cezaevinden SGK'ya başvurarak, öldürdüğü eşinin maaşından yararlanmak istedi. Halil İbrahim Kızılkaya, maaşın 2 çocuğuyla kendisine bölünmesini talep etti. Öldürülen Kızılkaya'nın ailesinin ı Muhammed Sönmez ise "Ölüm aylığı çocukların hakkı. Halil İbrahim Kızılkaya Neslihan'ı öldürmüştür. Bu olgu maaşın bağlanmasına engel bir haldir" dedi. Halil İbrahim Kızılkaya'nın başvurusu üzerine 1' Ağır Ceza Mahkemesi verdiği mahkûmiyet kararını SGK'ya göndererek bilgilendirdi. Bir hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışan eşini öldürmekten E Tipi Cezaevi'nde kalan Halil İbrahim Kızılkaya'nın Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvurusunu öğrenen Nurten Sırma, "Kardeşimin suçu yoktu. 13 yıl onu besledi. Hâlâ cezaevinden onun parasını istiyor" dedi.

KANUNA AYKIRI
Avukat Sönmez "Sigortalıyı öldürene ölüm aylığı bağlanmaz. 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'na göre de eş katili kişi maaştan faydalanamıyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öldürdüğü eşinin maaşını istemiş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN