Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram manzaraları

’nda her yıl görülen manzara değişmedi. İzinsiz alanlarda kesenlere ceza yağdı, kesim yaparken yaralanan acemi kasaplar hastanelere etti

Bayram manzaraları
nedeniyle dün yurdun dört bir tarafında tanıdık manzaralar yaşandı. İstanbul'da vatandaşlar, yasağa rağmen otoyol kenarlarında sağlıksız ortamlarda larını kesti. Yasağa uymayanlara para cezası kesildi. Kurban kesmek isterken yaralanan acemi kasaplar da her yıl olduğu gibi bu yıl da hastanelere etti. Erzurum ve Konya'da iki vatandaş kurban kesmek isterken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.
İstanbul Sarıyer'de Özcan Er, 650 kiloluk boğayı garajda iple asınca boğa, ev ile garaj arasındaki boşluğa düştü. Boğayı itfaiye kurtardı.
Bursa Osmangazi'de Hasan Yunus Aziz, kurbanlık boğayı kesim alanına götürürken elinden kaçırdı. Kentte İspanya sokaklarını aratmayan görüntüler yaşanırken, bir alışveriş merkezinin bahçesine giren boğa, uyuşturucu iğneyle sakinleştirildi.
Bursa-Yalova karayolunda kent merkezi istikametine doğru koşmaya başlayan boğa, trafiği birbirine kattı. Boğa iki uyuşturucu iğnenin ardından kementle yakalanabildi.
Rize'de Mustafa Çolak ve ortaklarının aldığı boğa, 5 saat süren 20 kilometrelik kovalamaca sırasında Çolak ile birlikte 4 kişiyi yaraladı.
Kars'ta sahibinin elinden kaçan kurbanlık bir keçi zor anlar yaşattı. İstanbulluların bazıları kesimhaneleri tercih ederken, bazı vatandaşlarsa kurbanlarını kendi imkanlarıyla açık alanlarda kesmeyi tercih etti. Kurban sahipleri, kesim alanlarının kalabalık ve pahalı olması gibi nedenlerden dolayı açık alanda kesmeyi tercih ettiklerini kaydetti. Sultangazi'de izinsiz kurban kesimlerinin yapıldığı alanlarda belediye yetkilileri Kabahatler Kanunu kapsamında 105 lira para cezası kesti. Denetleme esnasında bazı kurban sahipleri kaçtı, bazılarıysa kimliklerini vermek istemedi. Sultangazi'de 250'den fazla ceza kesildi. Kurban kesimi sırasında çeşitli yerlerinden yaralanan yaklaşık 4 bin acemi kasap hastanelere akın etti. Vatandaşlar hastanelerin acil servislerinde tedavi altına alındı. Kocaeli ve Zonguldak'ta ise tüm uyarılara rağmen, çok sayıda kişi bayramı silah atarak karşıladı. Antalya'da kurbanların yoldaki trafik uyarı levhalarına takılarak kesilmesi dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram manzaraları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN