Her yer bayram her yer

STK’lar ve Türk vakıfları dünyanın dört köşesindeki Müslümanlar’a eti ulaştırdı. Göğüslerde ay yıldızlı bayrağı görenlerin yüzünde güller açtı

Giriş Tarihi: 14.9.2016
Her yer bayram her yer Türkiye
Diyanet Vakfı'nın (TDV) "larımız kardeşlik için" temasıyla düzenlediği vekalet kurban kesim programı kapsamında Tanzanya'da kesimi devam eden 10 bin 500 kurban, Darüsselam, Zanzibar, Mkuranga, Mwanze, Mtwara, Kahama, Morogoro, Kondoa, Tanga ve Msoga bölgelerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Vakıf görevlileriyle birlikte ev ev gezerek kurban dağıtan TDV gönüllüsü milli güreşçi Rıza Kayaalp, "Zaman, yüreğimizin kapılarını kardeşlerimize açma, ekmeğimizi bölüşme ve huzurumuzu paylaşma zamanıdır" dedi. TDV Kurumsal İletişim Müdürü Kerim Küçüksarı ise vakfın, Afrika'dan Asya'ya Uzakdoğu'dan Güney Amerika'ya kadar 130 ülkenin 530 bölgesinde gönüllülerin nezaretinde vekalet kurbanların kesimi ve dağıtımının sürdüğünü söyledi.

3 KG'LİK PAKETLERLE...
Diyanet Vakfı, Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab bölgesinde bu yıl ikinci kez kesilen kurbanları da 3 kilogram paketler halinde, de yaklaşık 2 bin yoksul aileye dağıttı. İnsan Hak ve Hürriyetleri( İHH) İnsani Yardım Vakfı ise Kurban Bayramı'nda bağışlanan 43 bin 155 hisse kurbanı, ağırlıklı olarak kriz ve savaş bölgeleri olmak üzere, 5 kıtada 89 ülke ve bölgede yaklaşık 2 milyona yakın ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Vakıf ayrıca Türkiye ve çeşitli ülkelerde 34 bin 719 yetim çocuğa bayramlık hediye etti. Kurban Bayramı'nı radikal milliyetçi Budist grupların baskısı altında ve buruk bir şekilde kutlamak zorunda kalan Myanmarlı Müslümanlar, karşılarında İHH görevlilerini görünce mutluluktan adeta havalara uçtu. Türk Kızılay'ı ise yurt içi ve dışında yaklaşık 80 bin hisse kurban kesti. Türk Kızılayı'nın kurban eti dağıttığı 30 ülkeden biri de Kırgızistan'dı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her yer bayram her yer Türkiye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN