Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 Temmuz destanını sanatla anlatacaklar

“Genç Sanat: Afiş Tasarım ve Video Sanatı Yarışması” ile “Devlet Resim ve Heykel Yarışması”nın bu yılki temasını girişimi olarak açıkladı

15 Temmuz destanını sanatla anlatacaklar

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişiminde; milletimizin milli iradeye sahip çıkan, darbecilere karşı birlik ve beraberliğin gücünü temsil eden bağımsızlık inancı ve mücadelesini yansıtacak olan tasarım/eserler aracılığıyla gelecek kuşaklara aktarmak ve görsel bir bellek oluşturmak amacıyla; "15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri" konulu Genç Sanat: "Afiş Tasarım ve Video Sanatı Yarışması" düzenliyor. Yarışmada, afiş tasarım dalında 5 kişiye başarı ödülü olarak, 6 bin lira ve başarı belgesi, 5 kişiye ise mansiyon ödülü olarak, 2 bin 500 lira ve başarı belgesi verilecek. Video sanatı dalında 5 kişiye 6 bin lira ve başarı belgesi, 5 kişiye de mansiyon ödülü olarak, 2 bin 500 lira ve başarı belgesi takdim edilecek. Sergilenmeye değer her bir eser için 500'er lira ve katılım belgesi verilecek. Başvuracak adayların belgelerini 17 -28 Ekim arasında göndermeleri veya teslim etmeleri gerekiyor.

73'ÜNCÜ RESİM VE HEYKEL YARIŞMASI'NDA 4 KATEGORİ VAR
Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği diğer yarışma ise resim ve heykel dalında. "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri" anısına" 73. Devlet Resim ve Heykel Yarışması kapsamında "Resim Yarışması", "Heykel Yarışması", "Özgünbaskı Yarışması" ve "Seramik Yarışması"nda başvuruların 26 Eylül-7 Ekim arasında yapılması gerekiyor. Her yarışma için ayrı ayrı olmak üzere, 3 kişiye başarı ödülü olarak, 12 bin 500 lira ve başarı belgesi takdim edilecek. Sergilenmeye değer görülecek yarışmadaki her bir esere ayrı ayrı olmak üzere, 300 lira ve katılım belgesi verilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz destanını sanatla anlatacaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN