Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ masala bile sızmış

Giriş Tarihi: 15.9.2016
FETÖ masala bile sızmış

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çocukları masalla da ele geçirmeye çalıştığı ortaya çıktı. Sivas Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinde görev yapan polis memuru A.S. bir süre önce FETÖ soruşturması kapsamında tutuklandı. Polisin evinde yapılan aramada, örgütün körpe beyinleri zehirlemek için kullandığı bir kitapçık bulundu. Örgütün propagandasını içeren bazı kelimeler eklenerek karikatürize edilen bir ağaçla çocuğun diyaloğunun anlatıldığı masalda, minik beyinlere, "Örgütün evlerinde yatılı kalınması, üniversiteli öğrencilere burs verilmesi, Sızıntı dergisine abone olunması, sohbetlere katılınması ve yurt dışında örgüt adına açılması" tavsiye ediliyor. Kitapçığın toplantılara katılan çocuk sahibi örgüt mensubu ailelere dağıtıldığı belirlendi.

İŞTE O AKIL ALMAZ DİYALOGLAR
Bir lar bir ağaç varmış. Ve bu ağaç küçük bir çocukla ilgilenmeye başlamış... Ağaç küçük çocuğa ders de çalıştırıyormuş, lezzetli elmalarından ikram ediyormuş. Küçük çocuk artık haftada bir gün yatılı kalıyormuş. Ve küçük çocuk da ağacı sevmiş. En sonunda ağaç çok mutluymuş.
Ve küçük çocuk artık çok büyümüş ve "abi" olup başka şehre gitmiş. Uzun süre gelmemiş, tabii ağaç etkilenmiş ve onu görür görmez hemen, "Haydi gel dallarımda sallan, elmalarımdan ye, saklambaç oynayalım, gölgemde bile uyursun" demiş.
Çocuk, "Artık ben büyüdüm ve dediklerini yapamam ve yapmamız gereken davamız var. Bunu düşünmeliyim. Üniversiteli talebelere burs verir misin?" demiş. "Benim m yok ama orman benim malım, istersen dallarımı kes ve onlara burs olarak ver" demiş. Ağaç hala onu seviyormuş.
Ve o kesmiş birçok dalı, hiç sormadan, kuru mu yaş mı diye. Burs vermek için hepsini götürmüş. Sonra bir gün küçük çocuk geri gelmiş. Ağaç, "Haydi gel dallarımda sallan, elmalarımdan ye, saklambaç oynayalım, gölgemde bile uyursun" demiş. "Ben artık büyüdüm Sızıntı'ya abone olmam lazım. Bana biraz para verir misin? Bunları sana söylemek istemezdim ama. O zaman sen de benim elmalarımı al ve onları kasabada sat, böylece sana para vermiş olurum." demiş.
Ve küçük çocuk bütün elmaları toplamış tek tek, ağaç ise mutluymuş. Ama ağaç hala mutluymuş. Fakat bu sefer çocuk uzun bir süre gelmemiş ve geldiğinde ise "Haydi oynayalım demeyeceğim. Biraz sohbet edelim hiç olmazsa mutlu olurum" demiş ağaç. Ama çocuk artık yaşlı bir adammış. "Bana bir kayık verir misin hicret edeceğim başka ülkelere okul açacağım" demiş. "O zaman benim gövdemi kes kayık yap git buralardan artık" demiş. Ağaç anlamış ki o artık bir dava adamı olmuş. Bu dava için ağaç kendini feda etmek istemiş. Sonra adam ağacı kesmiş ve kayık yapmak için götürmüş. Ağaç hala mutluymuş.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ masala bile sızmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN