Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki can arkadaş 150 kilo verdi

Giriş Tarihi: 16.9.2016
İki can arkadaş 150 kilo verdi

İki yıl önce “tüp mide” ameliyatı olan Muhsine Tekin ile yakın arkadaşı Türkan Çakmak, toplam 150 kilo verdi. İki arkadaş, aynı kıyafetin içine girerek ne kadar kilo verdiklerini gösterdi

Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Nurullah Bülbüller ve ekibinin iki yıl önce yaptığı ameliyatlardan sonra 44 yaşındaki Muhsine Tekin 168 kilodan 84 kiloya ve 43 yaşındaki Türkan Çakmak 145 kilodan 79 kiloya düştü. İki yakın arkadaş, şişman oldukları dönemde giydikleri tek bir kıyafetin içine birlikte girerek, "Birimiz sığamıyorduk, 150 kilo verip ikimiz aynı kıyafete sığdık" dedi.

HASTALIKTAN KURTULDU
Evliliğinin ilk yıllarında hızla aldığı kilolardan kurtulacağını hiç düşünmediğini söyleyen 2 çocuk annesi Muhsine Tekin, ameliyat kararı vermeden önce tanıdığı doktorunun hayatını değiştirdiğini söyledi. Tekin, şöyle devam etti: "Doktoruma sorunlarımdan bahsettim. Tetkiklere başlandı. Tüp mide ameliyatı için karar verdik. Operasyon gerçekleştirildi. Ameliyata girerken 168 kiloydum, şu an 84 kiloyum. Kilolarımla birlikte şeker hastalığından da kurtuldum. '5XL'dan 40 bedene dönmek çok güzel. Aşırı yemek ve bol ekmekli öğünlere son verdik."

ARTIK PAZARDA DOLAŞABİLİYOR
Aşırı kiloları nedeniyle yaklaşık bir yıl evinden çıkamadığını, istediğini giyemediğini söyleyen Türkan Çakmak, "Pazarda dolaşmayı özledim, orada satılan domatesin, biberin fiyatını bilmiyordum" dedi. Daha önce bir yana adım atamadığını belirten Çakmak, şunları söyledi: "Çok büyük midem ve karın bölgem vardı. 10- 15 adım attığım belimde tarifsiz acılar oluşuyordu. Kilolarım nedeniyle başka hastalık belirtileri de oluşmaya başlamıştı. Fakat korkumdan teşhis için doktora gitmeye çekiniyordum. Sosyal yaşamdan kopmuştum. Tam da 'her şey bitti' dediğim sırada dostlarımın tavsiyesi ile Prof. Dr. Nurullah Bülbüller ile karşılaştım. Ameliyattan sonra korkarak girdiğim toplumun içine koşarak girmeye başladım. Artık bakışlardan çekinmiyorum."

YAKLAŞIK 40 TON KAY BETTİRDİK!
Prof. Dr. Bülbüller, "'da bugüne kadar yaklaşık bin hastaya bu ameliyatı uyguladık. Hastalarımıza yaklaşık 40 ton kaybettirmişiz. Sonuçlar başarılı ve yüz güldürücü" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki can arkadaş 150 kilo verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN