Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İntihara sürüklemeye müebbet hapis istemi

Erkek arkadaşıyla yüzleştirmeye götürdükleri Dilan’ın sulama kanalına atlayarak intihar etmesine neden olan kardeşi ve iki kuzeni hakkında müebbet hapis istendi

Giriş Tarihi: 21.9.2016
İntihara sürüklemeye müebbet hapis istemi
'da 4 yıl önce yaşanan olayda, 18 yaşındaki Dilan Biçen, Yalçın Uğurlu ile arkadaş oldu. Durumu öğrenen ve "Biz husumet sahibiyiz. Erkek arkadaşlığı hoş değil" diyerek genç kızı uyaran ailesi, erkek arkadaşını da bir görüntüsünden tespit etti. Bunun üzerine kardeşi Recep Biçen (18) ile kuzenleri M. Şerif Biçen (24) ve Hasan Biçen (19). Yalçın Uğurlu'yu bulup ikisini yüzleştirdi. Recep Biçen, yüzleşmede arkadaşlık iddiasını yalanlayan Uğurlu'yu sopayla döverken, iki kuzeni de tabancayla tehdit edip havaya ateş açtı. Grubun 15 metre uzağında duran Dilan ise korkup, suya atlayarak yaşamına son verdi.

YÜZME BİLMİYORDU
Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "Töre saiki ile öldürme, yaralama ve tehdit" suçlarından yargılanan 3 gencin son duruşmasında mütalaa veren Cumhuriyet savcısı, Dilan'ın sanıkların kendisine zarar vereceklerini düşünerek çaresiz kalıp sulama kanalına atladığını, bilmediği için de boğularak öldüğünü belirtti.

'MECBUR BIRAKTILAR'
Genç kızı "Cebir ve tehdit yoluyla intihara mecbur" ettikleri gerekçesiyle Recep Biçen'in ağırlaştırılmış müebbet, 2 kuzeninin de müebbet hapisle cezalandırılmasını isteyen savcı, ayrıca Yalçın Uğurlu'yu tehdit etmekten de 5'er yıl, Recep Biçen'in Uğurlu'yu sopayla yaralaması nedeniyle 1 yıl, Hasan Biçen'in de silah bulundurmaktan 3 yıl hapis cezasına mahkûm edilmesini talep etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İntihara sürüklemeye müebbet hapis istemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN