Türkiye'nin en iyi haber sitesi

göçmeni Arcan Çetin

’da girdiği alışveriş merkezinde 5 kişiyi öldüren kişinin Arcan Çetin olduğu ortaya çıktı. Silah düşkünü olan Çetin’in ’li üvey babasına da şiddet uyguladığı öğrenildi

Giriş Tarihi: 26.9.2016
Adana göçmeni Arcan Çetin
Burlington'daki Cascade Alışveriş Merkezi'nde bir mağazanın kozmetik bölümünde yaylım ateşi açarak 4 kadın ve bir erkeği öldüren saldırganın 20 yaşındaki Arcan Çetin isimli lı bir Türk olduğu açıklandı. Olayın ertesi günü yakalanan Çetin'in gözaltına alındığı sırada silahsız olduğu ve polisin Çetin'in taşıdığı ve içinde silah olan çantayı ayrı bir yerde bulduğu öğrenildi.

ZOMBİ GİBİYDİ
Yetkililerin hakkında "yakalandığında zombi gibiydi" dediği Adana göçmeni Arcan Çetin'in aile içi şiddet vakalarından sabıkası olduğu öğrenildi. Çetin'in üvey babası David Marshall'a defalarca kez saldırarak davalık olduğu ancak her seferinde ABD'li üvey babanın "Zor zamanlardan geçiyor" diyerek davaların düşmesi için hakimleri ikna ettiği ortaya çıktı. Çetin hakkında alkollü araç kullanma suçundan bir kaydı bulunduğu da belirtildi.

LİSEYİ ABD'DE OKUDU
Çetin'in 'ın Oak Harbor kentinde büyüdüğü ve liseyi burada bitirdiği öğrenildi. Yerel bir kanal, Çetin'in haftalık psikiyatri seanslarına gittiği ve alkol tüketimiyle ilgili yetkililerin tavsiyelerine uyduğu yönünde raporlar olduğunu belirtti. Çetin'in eski kız arkadaşının daha önce, saldırının düzenlendiği Macy's mağazasının kozmetik bölümünde çalıştığı ancak aylar önce oradan ayrılıp, başka ülkede çalışmaya başladığı öğrenildi. Çetin'in yarın mahkemeye çıkarılacağı bildirildi. Öte yandan saldırının kurbanlarından 16 yaşındaki Sarai Lara'nın geçmişte yakalandığı kanseri yendiği belirtildi. Bir diğer kurbanın ise mağazada makyöz olan 52 yaşındaki Shayla Martin olduğu bildirildi. Adana Seyhan nüfusuna kayıtlı olan Çetin'in ağabeyinin de 2007'de Antalya'da bir cinayet olayına karıştığı öğrenildi. Annesi Hatice'nin eşinden ayrıldıktan sonra ABD'li David Marshall'la evlenip bu ülkeye yerleştiği belirlendi. Arcan'ın da 2003'te Adana'dan çıkış yapıp, annesinin yanına gittiği ortaya çıktı. Anne Hatice Marshall'in sosyal medyadaki paylaşımlarında oğlu Arcan Çetin'in 2012'de Seyhan Baraj Gölü yanında çekilen fotoğrafı bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana göçmeni Arcan Çetin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN