Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da 'drone' kullanımı yasaklandı

'da İl Güvenlik Komisyonu tarafından şehirde 'drone' olarak adlandırılan insansız araçlarının kullanımı tamamen yasaklandı.

Giriş Tarihi: 28.9.2016 12:03 Güncelleme Tarihi: 28.9.2016 12:06
Adana'da 'drone' kullanımı yasaklandı

Sivil cılık Genel Müdürlüğü (SHGM) 23 Şubat 2016'da yayınladığı talimatla azami kalkış ağırlığı 500 gram ile 25 kilo aralığında olan drone'leri ve bunları kullanacak pilotların kayıtlarının tutulmasını istemişti. Sınırlamaya rağmen, açık hava düğünleri ve konserler başta olmak üzere bir çok etkinlikte drone kullanımı devam etti.

GÜVENLİK BÖLGELERİNDE UÇURULANLAR DÜŞÜRÜLECEK

IŞİD'e bağlı teröristlerin, Fırat Kalkanı Operasyonu'na katılan Türk birliklerine drone ile yaptığı saldırıyı dikkate alan Valiliği, şehirde insansız hava araçlarının tamamının kullanımını yasakladı. İl Güvenlik Komisyonu tarafından alınan karar 26 Eylül'de gününden itibaren uygulamaya kondu. OHAL nedeniyle özel güvenlik bölgesi ilan edilen İncirlik'teki 10'uncu Tanker Üs Komutanlığı, D-400 Karayolu üzerindeki Konsolosluğu başta olmak üzere hassas noktalar ve çevresinde uçurulan insansız hava araçlarının polisler tarafından düşürüleceği kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'da 'drone' kullanımı yasaklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN