Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Portakal’da ilklerin zamanı

’da Portakal için yarışacak 12 Türk filminin 8’i, yönetmenlerinin ilk uzun metrajlı filmi. 6 filmin kadınlara, 3’ünün çocuk karakterlere odaklanması ise erkek merkezli sinemada çeşitliliği sağlıyor

Giriş Tarihi: 28.9.2016
Altın Portakal’da ilklerin zamanı
53. Uluslararası Antalya Film i'nin Ulusal Yarışma Bölümü'nde yarışacak 12 film belli oldu. Festival organizasyonundan yapılan yazılı açıklamaya göre; Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel ile Festival Direktörü Elif Dağdeviren'in ev sahipliğinde düzenlenen 53. Uluslararası Antalya Film Festivali'nde geri sayım başladı. Festivalin Ulusal Yarışma Bölümü'nde Portakal ödüllerine aday gösterilen, ikisi belgesel 12 film belirlendi. Yeni Türkiye sinemasının öncü yönetmenlerinden Yeşim Ustaoğlu'nun "Tereddüt," Derviş Zaim'in ise "Rüya" adlı yeni başyapıtlarının da yer aldığı Altın Portakal adaylarından 8'i yönetmenlerinin ilk uzun metrajlı filmleri, ikisi de ikinci filmleri.

ODAĞI 'AİLE İLİŞKİLERİ'
12 filmin 6'sının kadın, 3'ünün çocuk karakterlere, seçkinin tamamının aile ilişkilerine odaklanması ise erkek merkezli sinemada tematik açıdan çeşitliliği sağlıyor. Festival, 16-23 Ekim arasında gerçekleştirilecek.

YARIŞMACI 12 FİLM
53. Uluslararası Antalya Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri şöyle: Albüm (Mehmet Can Mertoğlu), Babamın Kanatları (Kıvanç Sezer), Eşik (Ayhan Salar), Genç Pehlivanlar (Mete Gümürhan), Mavi Bisiklet (Ümit Köreken), Orhan Pamuk'a Söylemeyin Kars'ta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var (Rıza Sönmez), Rauf (Barış Kaya ve Soner Caner), Rüya (Derviş Zaim), Rüzgarda Salınan Nilüfer (Seren Yüce), Siyah Karga (Tayfur Aydın), Tereddüt (Yeşim Ustaoğlu) ve Toz (Gözde Kural).
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın Portakal’da ilklerin zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN