Enes'in tek arzusu oyuncularını görmek

19 yaşındaki Enes, hastalığı nedeniyle bir çocuk görünümünde... Bebekliğinde geçirdiği kalp ve böbrek rahatsızlığıyla gözlerinde yüzde 95 oranında görme bozukluğu meydana geldi. Şimdi Enes'in tek arzusu, gözleri kapanmadan li oyuncularla bir araya gelebilmek

Giriş Tarihi: 28.9.2016 12:39 Güncelleme Tarihi: 28.9.2016 15:12
Enes'in tek arzusu Fenerbahçe oyuncularını görmek

Üç kardeşin en küçüğü olan Enes Coşgun'un görünümü daha dokuz yaşında ki bir çocuk gibi. O koyu bir taraftarı...

Çocukluğundan beri taraftarı olan Enes, tüm oyuncuların, teknik direktörlerin isimlerini biliyor ve maçların ise sıkı bir takipçisi. Bu yıl kim transfer oldu, kim nereden geldi, tüm Fenerbahçe camiasını biliyor... Hangi futbolcu hangi pozisyonda oynadığını, Fenerbahçenin Lig fikstürünü Enes'ten öğrenebiliyorsunuz sorduğunuz zaman.

HERŞEY KALP RAHATSIZLIĞI İLE BAŞLADI

İlk olarak on sekiz yıl önce doğuştan kalbinde başlayan rahatsızlık nedeniyle hastaneye gitmesiyle başladı. Oğlunun kalbinin güzel pompalamamasını kaldırıldığı hastanede öğrendi annesi Hamide Çoşgun(51). Anne yüreği o günden sonra hem Amasya'da, hem 'da atmaya başladı. Tedavi için sık sık Ankara'ya gidip gelen Enes her fırsatta Fenerbahçe tutkusunu dile getirdi.

Sevdiği araçların yanında dururken bile, sarı lacivert araba yanında annesine poz verdi

BÖBREKLERİ RAHATSIZLANDI

Kalbi güzel pompalamaması yüzünden böbrekleri rahatsızlandı ve diyaliz günleri başladı Enes'in. Tedavi için geldiği diyaliz merkezinde onu tek teselli eden Fenerbahçe tutkusu oldu.Böbrekleri iflas edince gözleri rahatsızlandı. 18 yıldır Amasya da yaşadığı sıkıntıları Ankara'ya gide gele yol etti. Dört yıl önce Uşak'tan gelen haberle sevindiler.Resul Aydın isimli bir çocuktan alınan böbrekle yaşama döndü.

Çekingenliği ve hastalığının kendisi üzerinde oluşturduğu psikolojik baskı nedeniyle hayata küserek hiç kimseyle konuşmamaya başladı Enes Çoşgun. Ama konu Fenerbahçe olunca suskunluğunu hep bozdu.

TEK ARZUSU FENERBAHÇELİ OYUNCULARLA BİR ARAYA GELMEK

Fakat Enes'in gözlerinde ki rahatsızlık devam etti. Şimdi yüzde doksan beş oranda görme bozukluğu yaşayan Enes'in tek arzusu gözleri tam kapanmadan Fenerbahçeli oyuncularla bir araya gelebilmek. "Onlardan imzalı tişört ve top isteyeceğim" diyor Enes.

Annesi Hamide Çoşgun "Enes'in şimdi son bir isteği daha var. Fenerbahçeli oyuncularla tanışmak. Çektiğimiz onca sıkıntının tesellisi olacak. Bunu da yerine getirebilirsek, hem o hem de biz çok mutlu olacağız." diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enes'in tek arzusu Fenerbahçe oyuncularını görmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN