İETT’ye Avrupa’nın en prestijli ü

İETT Avrupa’nın en prestijli lerinden birinin sahibi oldu. Genel Müdür Emecen “Hedefimiz daha rahat ve güvenli ulaşım” dedi

Giriş Tarihi: 3.10.2016
İETT’ye Avrupa’nın en prestijli ödülü
İstanbul'da günde 4 milyon kişinin toplu ulaşımını sağlayan İETT, Avrupa'nın en prestijli kalite lerinden birinin sahibi oldu. Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı'nın (EFQM) 'Müşteriye Değer Katma' kategorisindeki 2016 EFQM Mükemmellik Başarı Ödülü'ne bu yıl İETT layık görüldü. Ödülü, Milano'da düzenlenen törende İETT Genel Müdürü Arif Emecen aldı. Emecen, ödül töreninin ardından SABAH'a konuştu. "Aldığımız bu ödül bize yeni bir sorumluluk yükledi" diyen Emecen hedeflerinin daha rahat, daha konforlu, daha güvenli, daha sağlıklı ulaşım olduğunu söyledi.

KAZA DÖNÜM NOKTASI OLDU
Bir yolcunun şemsiye ile şoförüne vurması sonucu yaşanan nın dönüm noktası olduğunu söyleyen Emecen, "Otobüslere kurulacak bizim kara kutu olarak adlandırdığımız 'cambus' sistemi sayesinde yaklaşık 40 farklı veriyi görebilme imkanına kavuşacağız. Bu veriler ışığında her şoföre bir karne verilecek ve kaza yapma ya da kavga etme potansiyeli olanlar eğitime alınacak" dedi. Emecen, şoför mahallini cam bölmeyle komple kapatacak cam kabinlerin dizayn hazırlığının bittiğini ve önümüzdeki haftadan itibaren takılmaya başlanacağını da dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İETT’ye Avrupa’nın en prestijli ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN