Kim’e silahlı soygun şoku

’li televizyon yıldızı Kim Kardaşyan, Paris’te kaldığı rezidansta silahlı iki kişi tarafından elleri bağlanıp soyuldu. Saldırganlar, 11.2 milyon dolarlık mücevherle “sır” olurken, Kardaşyan da apar topar kenti terk etti

Giriş Tarihi: 4.10.2016
Kim’e silahlı soygun şoku
Paris Haftası etkinlikleri için Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan 'li reality show yıldızı Kim Kardaşyan, kaldığı lüks daireye memuru kılığında giren 5 kişi tarafından soyuldu. Kardaşyan'ın 11.2 milyon dolar değerindeki mücevherlerini alan hırsızlar, Kardaşyan'a zarar vermeden kayıplara karıştı. Pazartesi günü yerel saatle 02.00-04.00 arasında meydana gelen olayda, Paris'in Madeleine Kilisesi'nin arkasındaki lüks rezidansa gelen polis kılığındaki beş kişi, Kardaşyan'ın kaldığı dairenin güvenlik görevlisine binanın kapısını açtırıp içeri girdi. Güvenlik görevlisi hırsızları polis memuru sanıp içeri alırken, hırsızlar görevlinin ellerini kelepçeleyip kafasına silah dayayarak kendilerini Kardaşyan'ın kaldığı daireye götürmesini istedi. İçeri giren hırsızlar, Kardaşyan'ın ellerini bağlayıp banyoya kilitledi. Hırsızlar bu sırada içinde 6.7 milyon dolarlık mücevher bulunan bir kutuyla 4.5 milyon dolar değerindeki yüzüğü alıp kaçtı. Kardaşyan'ın sonra nasıl serbest kaldığına ilişkin detaylı bir bilgi bulunmazken, olay anında Kardaşyan'ın yalnız olduğu tahmin ediliyor. Üç yaşındaki kızı North ve 10 aylık oğlu Saint'in dairede bulunmadıkları sanılırken, olayı New York'taki Meadows Festivali'nde sahnede şarkı söylerken öğrenen eşi Kanye West'in konseri yarıda kestiği belirtildi. Kardaşyan gibi Paris Moda Haftası'na katılmak üzere kente gelen kardeşleri Kourtney ile Kendall'ın ise olay anında Arc isimli gece kulübünde olduğu bildirildi. Kourtney Kardaşyan'ın soygun sırasında, ailenin özel koruması Pascal Duvier eşliğinde gece kulübünden çıkarkenki görüntüleri yayımlanırken, Kendall Jenner'ın sabahın erken saatlerinde ablası Kim Kardaşyan'ın kaldığı apartmana iki arkadaşıyla birlikte telaş içinde girerken görüldü.

FİZİKSEL ZARAR GÖRMEDİ
Kim Kardaşyan'ın sözcüsü Ina Treciokas, "Çok sarsılmış durumda ancak fiziksel olarak zarar görmemiş" açıklamasını yaparak soygun haberlerini doğruladı. Soygun olayından sonra otomatik silahlı Fransız özel timi binayı koruma altına alırken, Kardaşyan soygundan birkaç saat sonra Paris'i terk etti. Kardaşyan kendisini gizlemek için vücudunu tamamen örten siyah bir örtüyle, koruması Duvier ve asistanı eşliğinde özel bir uçağa binerken görüntülendi.

'PEMBE PANTER' Mİ?
Frans ız medyası, Kardaşyan soygununun Pembe Panter isimli hırsızlık çetesinin izlerini taşıdığını belirtiyor. Çete ismini, Peter Sellers'ın canlandırdığı Fransız dedektifin başından geçenleri konu alan "Pembe Panter" filmindeki bir sahneyi 2003'te gerçekleştirerek almıştı. Çete, Londra soygununda, tıpkı Pembe Panter filminde olduğu gibi, bir elması güzellik kreminin içine saklayarak kaçırmıştı. 2014'teki uluslararası kriminal kayıtları, çetenin liderinin Borko Ilinçiç isimli bir Sırp olduğunu ve Madrid yakınlarında gözaltına alındığını gösteriyor. Eski Balkan ülkeleri askerlerinden oluşan en az 200 kişilik çete, 30 yıldır Cannes, Londra, Paris gibi kentlerde faaliyetlerini sürdürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kim’e silahlı soygun şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN