Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lösemiyi lerle yendi, yaş gününü onlarla kutladı

Üç yaşında lösemiye yakalandıktan sonra sadece in elinden yemek yiyen ve ilaçlarını içen Yağız Yıldız, 2 yıllık mücadelenin ardından lösemiyi yenerek 6’ncı yaşına polis ablalarıyla girdi

Giriş Tarihi: 4.10.2016
Lösemiyi polislerle yendi, yaş gününü onlarla kutladı
'da Yağız Yıldız, 15 Haziran 2013 günü yüksek şikâyetiyle babası Sait Yıldız (39) tarafından hastaneye götürüldü. Ancak doktor enfeksiyon kaptığını belirterek, ilaç yazıp eve gönderdi. 15 gün geçtikten sonra yine yüksek ateş şikâyetiyle hastaneye kaldırılan Yağız'dan kan örneği alındı ve değerlerinin düşük olduğu görüldü. Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ndeki tetkiklerle Yağız'ın lösemi hastası olduğu belirlendi.

MILES SCOTT ÖRNEĞİ
Haber üzerine yıkılan Yıldız ailesi hemen çocuklarının tedavisine başladı. Aile o günden sonra çocuklarının kanseri yenmesi ve ayağa kalkabilmesi için büyük bir mücadele örneği sergiledi. Bu arada, yemek yiyip ilaç alması gereken Yağız bunları yapmayınca baba Yıldız ne yapacağını düşünürken haberlerde ABD'de lösemi hastası Miles Scott isimli bir çocuğun, "Batman" olmak isteyince Bir Dilek Tut Vakfı'nın kolları sıvayıp yüzlerce kişinin başlattığı kampanyaya San Francisco Emniyet Müdürlüğü'nün de destek verdiğini öğrendi.

VALİ COŞ'TAN TALİMAT
Baba bunun üzerine oğlunun bir televizyon kanalında yayımlanan "Arka Sokaklar" dizisini çok sevdiğini bu nedenle de lere karşı aşırı sevgisi olduğunu çocuğunun eve polis gelirse yemek yiyip ilaç içebileceğini düşünerek hemen Adana Valiliği'ne başvurdu. Dönemin Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ise, dönemin Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan'a talimat verdi. Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nden görevli polisler her gün eve gelerek Yağız'a yemek yedirip ilaçlarını verdi. Yağız telsizle oynarken polisler ise onun tedavisi için mücadele etti. 2 yıllık süreçte Yağız'ın hastanede yattığı dönemlerde de polis hastaneye giderek burada yemek yedirip ilaç içirdi.

DİZİ OYUNCULARI DA GELDİ
Bu durumu duyan Arka Sokaklar dizisinin 3 oyuncusu da Adana'ya gelip Yağız'a moral verdi. Ailesi Yağız'a bu tür sürprizler yaparak moralini sürekli yüksek tutup onun hayata tutunmasında çok önemli bir rol oynadı. Yağız'a 2 yıl boyunca Acıbadem Adana Hastanesi'nde Onkoloji Bölümü'nde Prof. Dr. Bülent Antmen tarafından tedavi uygulandı. İlik bulunamayan ancak tedavilere cevap veren Yağız, 2 yılın sonunda lösemiyi yenerek mücadeleyi kazandı. Yağız'ın tedavisi ve kontrolleri hâlâ devam ediyor.

TUĞBA ÖZAY DA KATILDI
İlkokul 1'inci sınıfa başlayan Yağız, 6'ncı yaş gününü kutladı. Yağız'ın yaş gününe onu hastalığı döneminde bir an olsun yalnız bırakmayan ve lösemiyi yenmesinde çok büyük rol oynayan polisler de geldi. Polislerin yanı sıra bir açılış için Adana'ya gelen manken Tuğba Özay da Yağız'ın doğum gününe katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lösemiyi polislerle yendi, yaş gününü onlarla kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN